روز: خرداد ۳۰, ۱۴۰۱
علت زمین‌لرزه‌های پیاپی در هرمزگان چیست/ راه‌اندازی مرکز استانی پیش‌یابی زلزله

مدیر هسته پژوهشی سونامی و زمین لرزه و عضو هیات علمی گروه زمین شناسی دانشگاه هرمزگان از راه اندازی مرکز پیش‌یابی زلزله در استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: با توجه به نقشه گسل‌های منطقه به نظر می رسد این زمین لرزه ها با وجود معادن آهن در این محدوده ارتباط دارد.

بخشی از برنامه های جام جهانی از طریق شبکه ورزش در جزیره کیش برگزار شود

مدیر مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در این جزیره، تمام امکانات ورزشی و زیرساخت های آن در دوران جام جهانی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

نسل هفتم مناطق آزاد در دنیا در حال راه اندازی است و ما هنوز در نسل اول مناطق آزاد مانده ایم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با انتقاد از اینکه این مناطق ذیل یک وزارتخانه رفته گفت: انتظار داریم تا مناطق آزاد با بندر جبل علی رقابت کند اما با این شرایط این امکان نیست.

فقط ۱۵۰ هواپیمای فعال مسافربری در کشو داریم/گرانفروشی بلیت کار دلالهاست نه ایرلاینها!

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری مدعی است گرانفروشی بلیت هواپیما به شرکت های هواپیمایی برنمی گردد بلکه تقصیر واسطه ها و دلالان است.

کاهش چشمگیر هزینه گردشگران ایرانی جام جهانی با اقامت در کیش و قشم

مدیر هتل سورینت مریم کیش گفت: با توجه به هزینه بالای بلیت هواپیما از ایران به قطر، به گردشگران ایرانی توصیه می‌شود در کیش و یا قشم اقامت داشته و از آنجا برای بازی مورد نظر خود با هواپیما و یا کشتی عازم قطر شوند.

آیا زلزله‌های کیش تبدیل به سونامی می‌شود؟

زلزله 25 خرداد 1401 با بزرگای 5.3 و زلزله‌های 19 و 20 دی‌ماه 92 که با بزرگای 4.5 تا 5.1 رخ داده، از آنجا که نمی‌توانستند موجب گسیختگی مربوط به گسل زمین‌لرزه‌ای در کف دریا -خلیج فارس- بشوند؛ بنابراین وقوع سونامی هم با چنین زمین‌لرزه‌هایی منتفی است؛ ولی با رخداد زمین‌لرزه‌ای شدید -زلزله‌های بزرگای 6 به بالا- که با ایجاد گسیختگی در کف دریا همراه می‌شود - احتمال وقوع سونامی بر اثر جابه‌جایی قائم در کف دریا و در راستای صفحه گسل، وجود دارد.

نام نویسی بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان در سامانه کتب درسی

رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: بیش از ۹۰ درصد از دانش آموزان پایه‌های مختلف در سامانه کتب درسی نام نویسی کرده اند.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش