روز: 4 شهریور 1401
به یاد کیش و با غم؛ کابل روانه گشتم(طنز)

می گویند هواپیمای کیش ایر وقتی می خواست از مشهد به سمت کابل و قندهار برود زیر لب با آهنگ و ریتم معروف افغانستانی زمزمه می کرد: بی آشیانه گشتم… دیشب روانه گشتم… به یاد کیش و با غم؛ کابل روانه گشتم کیش یگانه ی من… از تو، نشانه ی من… دستت نمک ندارد؛ اینم […]

آلودگی زیست محیطی، برخی جزایر هرمزگان را تهدید می‌کند

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تعدادی از جزایر ۱۴ گانه هرمزگان در معرض آلودگی های زیست محیطی هستند که این آلودگی‌ها جزایر کیش، قشم و هرمز را بیشتر تهدید می‌کند.

شرکت هواپیمایی کیش‌ایر پروازهای خود را به افغانستان آغاز کرد/ اولین مقصد قندهار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت هواپیمایی «کیش ایر» ایران از روز جمعه (امروز ۴ شهریور) پروازهای خود به افغانستان را آغاز کرد. اولین پرواز هواپیمایی کیش‌ایر به مقصد قندهار بوده است. در  مراسمی که در فرودگاه احمدشاه بابا قندهار برگزار شد، معاون اداره هوانوردی افغانستان، رئیس امور […]

تکذیب اظهارات «سعید محمد» درباره موافقت بانک مرکزی با راه‌اندازی بانک آفشور

رییس بانک مرکزی درباره اظهارات «سعید محمد» درباره موافقت بانک مرکزی با راه‌اندازی بانک آفشور در منطقه آزاد کیش، گفت: مجوزی برای تاسیس بانک آفشور در کشور صادر نکردیم و این خبر صحت ندارد .

بالاخره آیین نامه واردات خودرو‌ ابلاغ شد/مناطق آزاد فقط خودرو‌های هیبریدی یا تمام برقی

پس از چهار ماه از نهایی شدن مصوبه واردات خودرو، در سومین روز از شهریور ماه، آیین‌نامه واردات خودرو که در ۲۶ مرداد ماه به تصویب هیات وزیران رسیده بود، توسط معاون اول رئیس جمهور نهایی و به کلیه سازمان‌ها شامل وزارت صمت، وزارت کشور، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ شد. براساس آیین نامه واردات خودرو که از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد، واردات خودرو برای شماره گذاری در مناطق آزاد تجاری و صنعتی منحصر به خودرو‌های هیبریدی یا تمام برقی کمتر از 20 هزار دلار است.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش