روز: 13 آذر 1401
اصلاح هندسی حدفاصل میدان سنایی تا میدان ماشه

در راستای جلب رضایتمندی ساکنان و فعالان اقتصادی جزیره کیش اجرای طرح اصلاح هندسی حدفاصل میدان سنایی تا میدان ماشه به تصویب رسید.

تقابل سیستم و زیست‌جهان ایرانی

در بخشی از صحبت های هاشم آقاجری استاد شناخته‌شده تاریخ می خوانیم: ببینید جمهوری اسلامی در آغاز در قانون اساسی خود دچار نوعی پارادوکس بود. این پارادوکس در مسائلی مانند جمهوری اسلامی، مردم‌سالاری دینی، در حاکم کردن فقه سنتی بر حقوق مدرن وجود داشت. به خودی خود نوعی ناهمزمانی را تولید می‌کرد. حالا وقتی که سیستم یک سیر بازگشت به گذشته هم پیدا می‌کند، این زمان‌پریشی و آناکرونیسم بین سیستم و زیست جهان باز هم بیش از پیش عمیق‌تر و وسیع‌تر شده است که بسیاری پدیده‌ها از جمله همین پدیده آخر یعنی گشت ارشاد یکی از محصولات آن است.

انتقاد امام جمعه کیش از جابجایی پیاپی مدیران و تأثیر آن بر مناطق آزاد

حجت الاسلام بی‌نیاز با انتقاد از نگاه سیاسی حاکم بر جابجایی‌های مدیریتی در مناطق آزاد گفت: هم اکنون جابجایی مدیریتی در سازمان مناطق آزاد به کمتر از یک سال و حتی در حد چند ماه رسیده است.

آمار فاجعه بار مهاجرت از ایران

روزنامه جوان نوشت: آمار مهاجرت نخبگان رو به افزایش است؛ نخبگانی که سال‌ها از خدمات کشور استفاده کرده‌اند و میلیون‌ها تومان بودجه عمومی برایشان هزینه شده‌است، اما همین که این نهال‌ها به ثمر دادن می‌رسند، برخی کشور‌ها برایشان تور پهن می‌کنند تا وقت به ثمر رسیدن این نیروی انسانی نخبه، بی‌هیچ هزینه‌ای دستاورد‌های آنان را […]

کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های جعلی با عنوان ” ابلاغیه علیه شما “

رئیس پلیس فتا جزیره کیش تصریح کرد : با وجود تاکیدات زیاد پلیس فتا در خصوص پیامک های کلاهبرداری ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، متاسفانه باز هم برخی از همشهریان در دام این گونه پیامک ها می افتند.

اعزام ملوان بیمار با بالگرد شرکت نفت فلات قاره به بیمارستان کیش

واحدهای خدمات درمانی و ایمنی شرکت نفت فلات قاره ایران در منطقه سیری با اقدام به‌موقع و امدادرسانی سریع، جان یک بیمار را نجات دادند.

مرمت آثار تاریخی کیش در اولویت توسعه گردشگری است

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مرمت آثار تاریخی ثبت شده این جزیره در اولویت برنامه های سازمان در راستای توسعه گردشگری پایدار است.

خیز ایران برای افزایش ظرفیت تولید گاز در خلیج فارس

ایران در سال‌های آینده تولید گاز خود از میادین گازی در خلیج فارس را با اجرای طرح‌های توسعه‌ای افزایش خواهد داد و آن‌گونه که سرپرست معاونت طرح‌های توسعه‌ای شرکت نفت و گاز پارس می‌گوید، توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، توسعه میدان کیش، میدان بلال و میدان فرزاد از مهم‌ترین این طرح‌ها خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش