روز: 28 آذر 1401
حتی یک گردشگر جام‌جهانی؟! چطور توانستید!

برخلاف چندین ماه تبلیغات و فضاسازی برای ورود گردشگران جام جهانی به جزایر کیش و قشم با پایان یافتن جام‌جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد هیچ کدام از برنامه‌های وعده داده شده به سرانجام نرسیده و هیچ توریستی حتی یک‌نفر به واسطه این مسابقات به ایران نیامده است.

برقراری دو پرواز هفتگی از کیش به آبادان و بالعکس

مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت الله جمی آبادان گفت: پرواز آبادان به کیش و بالعکس روز‌های شنبه و سه شنبه برقرار شد.

سازمان مناطق آزاد به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پیوست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سازمان مناطق آزاد، تجاری و صنعتی یکی دیگر از سازمان‌هایی است که به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پیوسته است.

عملیات عمرانی شهر افسانه ای پدیده کیش به طور رسمی از سر گرفته شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بین المللی افسانه سازان آینده کیش، صبح دوشنبه ۲۸ آذر در پی بازدید حاج محسن پهلوان مقدم، بنیانگذار گروه شرکت‌های پدیده، سعید ورودی، مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت کردشگری پدیده شاندیز، سعید راسخیان، مدیرعامل شرکت بین […]

برندۀ واقعی جام جهانی، قطر بود!/ “بشت” یا ردای عربی بر دوش مسی در روز ملی قطر

دیروز 18 دسامبر یا 27 آذر روز ملی قطر بود و قطری‌ها در روز ملی خود جشنی جهانی برگزار کردند. انتقال زمان بازی‌ها از خرداد و تیر به آذر هم اگرچه با توجیه هوای مناسب به جای گرمای خرداد و تیر صورت پذیرفت اما به‌واقع برای آن بود که فینال در روز 27 آذر یا 18 دسامبر برگزار شود. تقویم فیفا به میزبانان سابق این مجال را را نمی‌‌داد تا مثلا فینال جام جهانی‌یی که در آمریکا برگزار شد با روز استقلال شان یا در فرانسه با روز پیروزی انقلاب مقارن شود و اگر در دوره ای رخ داده تصادفی است. دربارۀ قطر اما این نه یک اتفاق و حُسن تصادف که کاملا برنامه‌ریزی و آگاهانه و شاید فراوان هزینه شده بود.

افزایش تبادلات گردشگری بین کیش و کرمان/تشکیل هفته های فرهنگی با هدف ترغیب گردشگران برای سفر به کیش

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: همکاری مشترک با رویکرد برقراری سفر ارزان بین منطقه آزاد کیش و استان کرمان توسعه می‌یابد.

بهبود وضعیت رشد مرجان های کیش در بستر طبیعی

رییس اداره محیط زیست جزیره کیش گفت: رشد مرجان های این جزیره در بسترهای طبیعی نسبت به سال های گذشته های روند روبه بهبودی را سپری کرده است.

صدور مجوز “خانه مسافر” به بومیان ساکن در بافت تاریخی کیش

سازمان منطقه آزاد کیش به بومیان متقاضی ایجاد "خانه مسافر" که در بافت تاریخی کیش سکونت دارند؛ مجوز می دهد.

برقراری پرواز بغداد -کیش – بغداد از دوم دی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، شنیده ها حکایت از برقراری پرواز بغداد -کیش – بغداد از دوم دی ۱۴۰۱ توسط بخش خصوصی کیش و با حمایت معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش دارد. باید دید این پرواز مقطعی بوده و یا به صورت منظم ادامه خواهد داشت و اینکه تاثیر آن بر اقتصاد جزیره […]

تایید و ابلاغ حق رای هیات های ورزشی کیش / «کیش» به عبارت هیات ورزشی استان در آیین نامه اضافه شد

با تایید آیین‌نامه جدید نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی از سوی وزیر ورزش و جوانان، هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی و مجامع انتخاباتی آن‌ها، دستخوش تغییرات مهمی شدند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایسنا، آیین نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی از سوی معاونت توسعه ورزش […]

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش