روز: 30 آذر 1401
یلدا، سیاهی شب و سپیدی صبح

شب یلدا، بیش از سه هزار سال است که با زندگی زمستانه ایرانی تباران در ه‍م آمیخته است. شب یلدا، برای اقوام گوناگون ایرانی، طبقات مختلف اجتماعی، شهری و روستایی، سبب ساز نزدیک شدن دل‌ها شده و به میمنت این شب افراد با هر شکل و کیفیتی همه در کنار هم، این شب سیاه را […]

برای توسعه میدان های پارس شمالی و کیش باید ۲۵۰ حلقه چاه حفاری شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایرنا محسن خجسته مهر روز چهارشنبه در آیین چهل و سومین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران که در تالار سردار شهید سلیمانی این شرکت در اهواز برگزار شد بیان کرد: برای رسیدن به تولید ۵.۷ میلیون بشکه نفت در روز و افزایش تولید گاز […]

هر چه آمار در شش، هفت ماه گذشته درباره جام جهانی دادند، بلااستثنا دروغ بود/ هر هزینه‌ای که کردند جفا بود

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص عملکرد ایران در جذب گردشگران خارجی جام جهانی، می‌گوید که نه در فرستادن هوادار واقعی و سهمیه‌ای که برای ما درنظر گرفته بودند، موفق بودیم و نه در برگشت اینکه بتوانیم گردشگر خارجی جذب کنیم. کارهایی انجام دادند، خیانت‌هایی را کردند و هر کدام زیاده‌خواهی‌هایی داشتند که من فکر می‌کنم خیلی جاها به عمد بوده و نمی‌توان گفت سهوا اتفاق افتاده است.

در چند و چونِ مسألۀ “ابوموسی”

مسئلۀ "ابوموسی" (Abu Musa) اشاره دارد به اختلاف حقوقی و سیاسی ایران و امارات متحدۀ عربی بر سر مالکیت جزیرۀ ابوموسی.

تولید روزانه ۱۱۰ تن زباله در جزیره کیش

معاون امور شهری شرکت عمران آب و خدمات کیش گفت: تولید زباله در روز‌های عادی در جزیره کیش ۱۱۰ تن و در ایام عید به بیش از ۱۸۰ تن می‌رسد.

زمین چمن هیبریدی کیش آماده بهره برداری شد

چند روز بعد از پایان جام جهانی، معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش از آماده شدن زمین چمن هیبریدی کیش خبرداد و گفت: اولین زمین چمن هیبریدی کشور در کیش با استفاده از توان مهندسان داخلی ساخته شد.

نتایج روز نخست المپیاد  فوتسال کشور در کیش

رقابت های نخستین المپیاد فوتسال جوانان کشور در جزیره کیش از روز سه شنبه آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش