روز: 11 خرداد 1402
تخصصی‌سازی؛ استراتژی برتر توسعه و شاهراه بین‌المللی شدن مناطق آزاد

در بین مدیران ارشد و سیاستگذاران مناطق آزاد ایران در طول سه‌دهه گذشته، برای نخستین‌بار مرحوم اکبر ترکان بود که از ضرورت تخصصی شدن مناطق آزاد و محوریت یافتن یک حوزه اقتصادی در این مناطق سخن به‌ میان آورد. مهندس ترکان در اوایل آبان‌ماه سال‌۱۳۹۳، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت: ‌در تمام دنیا، مناطق آزاد به‌صورت تخصصی کار می‌کنند که درحال حاضر مناطق آزاد در ایران هم به این سمت رفته‌اند؛ برای مثال محور اصلی اقتصاد کیش صنعت گردشگری است و محور اصلی اقتصاد منطقه آزاد چابهار ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی تعریف شده است.

رعایت مقررات و ضوابط و تکریم گردشگران مهم ترین الویت بهره برداران ایستگاه های دوچرخه

عزیزاله فرضی پور پایبندی به قوانین، رعایت انصاف و پرهیز از گرانفروشی را مهم ترین اصول فعالیت بهره برداران ایستگاه های دوچرخه در کیش برشمرد.

راز ثروت‌آفرینی در مناطق آزاد جهان

از اواسط دهه ۶۰ میلادی کشورها اقدام به احداث مناطق آزاد تجاری کردند. جذب سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش صادرات، انتقال تکنولوژی، کسب درآمد ارزی و ایجاد اشتغال از جمله اهداف احداث این مناطق بود. در ایران هم از دهه ۶۰ و از برنامه اول توسعه سیاستگذاران کشور به این نتیجه رسیدند که مناطق آزاد می‌تواند با […]

“مشارکت عمومی و اعتماد اجتماعی” دو اصل مهم در حکمرانی منطقه آزاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش "حفاظت از سرمایه های فعالان اقتصادی، مسائل فرهنگی و معیشتی مردم و کارکنان مجموعه سازمان و همچنین آسیب های اجتماعی را از عناوین اصلی برنامه های خود برشمرد.

مایه خرسندی است که یکی از جوانان شایسته و موفق سکاندار منطقه کیش شده است

امام جمعه اهل سنت کیش گفت : ثبات مدیریتی، برنامه ریزی، تصمیم سازی و اجرایی کردن برنامه ها و به نوبه آن رفع مشکلات مردم را در پی دارد.

حمایت از ثبات مدیریتی لازمه پیشرفت و توسعه کیش است

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز امام جمعه کیش گفت: رفع مشکل مردم و پیشرفت و توسعه کیش، منوط به ثبات مدیرتی و حمایت همه جانبه از مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش است.

بخش خصوصی خواستار سازمانی مقتدر، مستقل و قدرتمند است

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش،موفقیت بخش خصوصی، رونق کسب و کارها و اقتصاد را در گرو وجود بخش حاکمیتی قدرتمند و مقتدر برشمرد.

به دنبال ایجاد یک برند جهانی از کیش هستیم

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:‌ 370 بسته سرمایه گذاری به ارزش 240 هزار میلیارد تومان برای جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور تهیه شده و آماده آغاز به کار است

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش