روز: 10 اردیبهشت 1403
مناطق آزاد تجاری_صنعتی از نگاه موسسه‌های بین­‌المللی و متفکران غربی

تاکنون درباره اصطلاح یا مفهوم «منطقه آزاد» تعریف‌های زیادی از سوی سازمان­‌ها و مجامع بین­‌المللی بویژه مجامع قانون‌گذاری کشورهای میزبان مناطق و سرزمین­‌های آزاد بیان شده؛ تعاریفی که دستمایه بیشتر پژوهشگران امور اجتماعی و برخی علمای اقتصاد قرار گرفته و آنها نیز هرکدام بنا به برداشت خود از موضوع، تعریف­‌های مشابهی در این زمینه بیان […]

«گردشگری دریایی» فقط یک وعده در روز خلیج فارس بود!

باستان شناسی زیر آب، رونق شهرهای گردشگری با محوریت خلیج فارس و استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی وعده هایی است که هر سال در روز ملی خلیج فارس داده می شود اما همت جدی برای انجام آن نیست.

شروط مجلس برای اخذ مالیات بر سرمایه در مناطق آزاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای شروطی را برای اخذ مالیات بر عایدی سرمایه حاصل از انتقال دارایی‌ها در مناطق آزاد تجاری - صنعتی تعیین کردند.

محموله دیگری از خودروهای هیبریدی وارد جزیره کیش شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت: بازسازی و بهینه سازی ناوگان حمل و نقل عمومی کیش،را به عنوان مطالبه مردمی در دستور کار داریم و امروز محموله دیگری از خودروهای هیبریدی وارد جزیره کیش شد.

قدیمی‌ترین اسناد موجود درباره خلیج فارس به کتاب‌های باقیمانده از یونان باستان برمی‌گردد

قدیمی‌ترین اسناد موجود درباره خلیج فارس به کتاب‌های باقیمانده از یونان باستان برمی‌گردد. یونانی‌ها و مورخانشان در این کتاب‌ها با نام “پرسیکوس سینوس” که به معنی “خلیج فارس” است از این آبراهه یاد می‌کنند و تکرار همین نام باعث می‌شود که بسیاری از نقشه‌های باقیمانده از اروپاییان قرن‌ها بعد نیز با همین نام از خلیج فارس یاد کنند.

راه اندازی سامانه ارتباطات مردمی شورای اسلامی شهر کیش در گرامیداشت روز ملی شوراها

امام جمعه کیش در دیدار با اعضای شوای اسلامی شهر کیش تقویت ارتباطات مردم با شورا و شرکت عمران، آب و خدمات را ضامن تحقق شعار سال در جهت تامین رفاه بیشتر شهروندان دانست.

پیشنهاد مشوق در هزینه خدمات فرودگاهی در تابستان توسط سازمان منطقه آزاد کیش به شرکت های هواپیمایی

جلسه هم اندیشی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری و ۱۴ مدیرعامل شرکت هواپیمایی، معاونان بازرگانی، مسوولین اجرایی، رییس و دبیر انجمن شرکت های مذکور جهت برقراری پرواز در فصل تابستان،نوید بخش روزهای پر رونق برای نگین خلیج‌فارس است.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش