شما اینجا هستید
اخبارکیش » مصالح حاصل از لایروبی اسکله تجاری کیش، تبدیل به جزیره مصنوعی می شود

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری پیرامون لایروبی اسکله ۳۵ تنی تجاری کیش و ساخت جزیره مصنوعی گفت: هدف این سازمان از لایروبی حوضچه شرقی و بندر تجاری کیش، استحصال زمین از دریا نیست بلکه فراهم کردن امکان پهلوگیری شناورهای سنگین در اسکله ۳۵ تنی کیش است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، وی در سخنان خود از بلا استفاده بودن میلیاردها تومان سرمایه گذاری صورت گرفته در اسکله ۳۵ تنی کیش به علت عدم لایروبی خبر داد. بنا به گفته مصطفی خانزادی ، عمق آب در بعضی نقاط اطراف اسکله تنها به ۱٫۵ متر می رسد، این در حالی است که حداقل عمق مناسب برای پهلوگیری شناورهای بزرگ، ۱۱ متر می باشد. وی همچنین اظهار داشت به منظور بهره برداری از اسکله، «لایروبی» کف بندرگاه کیش اجتناب ناپذیر است و حجم زیادی املاح و مصالح حاصل از لایروبی تولید می شود که حمل و دپوی آن ها در جزیره کیش، موجب هدر رفت چندین هکتار زمین و همچنین ایجاد مشکلات زیست محیطی می شود ، حمل این حجم مصالح به شهرهای دیگر نیز ، علاوه بر هزینه بسیار سنگین ، موجب تخریب شدید محیط زیست آن منطقه خواهد شد. با بررسی های بعمل آماده به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه حل ، این است که ۳٫۵ میلیون متر مکعب مصالح حاصله از لایروبی ، در نقطه ای از دریا دپو شده و زمینی در دریا استحصال گردد که می تواند تبدیل به جزیره مصنوعی با ارزش افزوده بالا به وسعت  ۵۰۰ هزار متر مربع  برای استفاده به عنوان منطقه گردشگری ویژه شود.

خانزادی هزینه های پیش بینی شده برای لایروبی اسکله ۳۵ هزار تنی کیش را حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وهزینه  تجهیز این اسکله را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت تمام هزینه ها و منابع مالی پروژه برابر دستور و مصوبه هیئت دولت از طریق تهاتر تامین خواهد شد . وی مدت استحصال و لایروبی را حداقل ۲ سال پیشبینی کرد.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش همچنین اطمینان داد که بحث رعایت مقررات زیست محیطی به جد مورد توجه سازمان منطقه آزاد کیش بوده و هست و در این ارتباط از نظرات کارشناسان و افراد معتبری چون دکتر یگانه از دانشگاه علم و صنعت  در حوزه محیط زیست دریایی استفاده شده است . وی افزود کف دریا و محلی که برای دپو مصالح و استحصال زمین در نظر گرفته شده مرجانی نیست و مشکلات حاد و مخرب برای مرجانها و بستر دریا نخواهد داشت.

مصطفی خانزادی افزود: قرار بر این بود که برای اجرای این طرح بزرگ از مشاورین خارجی استفاده شود ولی با توجه به  تحریم های ظالمانه اقتصادی، سازمان منطقه آزاد کیش نتوانست برای انجام این کار از روش برگزاری مناقصه عمومی بین المللی استفاده نماید . تنها دستگاه لایروبی که امکان انجام این نوع بستر سخت را در داخل کشور دارد ، شناور پردیس هفت شرکت مکین دریا است . با توجه به انحصاری بودن شناورِ لایروب ، برگزاری مناقصه عمومی در داخل کشور نیز منتفی شد. وی افزود هنوز هیچگونه قراردادی فیمابین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت مکین دریا منعقد نشده است، بلکه صرفاً یک تفاهمنامه برای شروع برخی همکاری های مشترک در زمینه امکان سنجی لایروبی بندرگاه تجاری کیش به صورت ( ای پی سی) به امضا رسیده است.

 

 

 

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش