شما اینجا هستید
اجتماعی » کشف شناورهای حامل سوخت قاچاق و صید غیر مجاز در آب های سرزمینی کیش

 فرمانده پایگاه دریابانی کیش از کشف ۳۲ هزار لیتر سوخت قاچاق با هدف فروش به شناورهای بیگانه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، سرهنگ علی اصغر جمالی با تاکید بر هوشیاری و بیداری گشت های دریابانی مرزی جزیره کیش اظهار داشت: در گشت زنی های اخیر پرسنل گشت پایگاه دریابانی کیش در عمق نوار مرزی و آب های انحصاری و اقتصادی کیش، نیروهای دریابانی موفق به توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق شدند.

وی افزود: از این شناور ۳۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد که در این رابطه ۶ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده و برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.

به گفته فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از ابتدای سال ۹۸ در راستای مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت در آب های مرزی کیش، تعداد ۱۶ فروند شناور حامل سوخت توقیف و در این رابطه تعداد ۱۵۴ از خدمه شناورها دستگیر و ۱۸۰ هزار لیتر سوخت توقیف شده است.

 

 

 

 

توقیف ۵ شناور صیادی غیرمجاز و ۴ هزار کیلوگرم انواع ماهی

سرهنگ جمالی همچنین در رابطه با برخورد با عوامل صید غیرمجاز و قاچاق ماهی اظهار داشت : اوایل هفته گذشته عوامل گشت دریابانی کیش نسبت به توقیف ۵ شناور که اقدام به صید غیرمجاز در آب های کیش کرده بودند اقدام کردند.

وی افزود: از این شناورها که اقدام به صید غیرمجاز انواع آبزیان با استفاده از تورهای منوفلامنت و ترال که استفاده از آن ها در آب های کیش غیرمجاز است کرده بودند حدود ۴ هزار کیلوگرم انواع ماهی کشف و ضبط شد.

فرمانده پایگاه دریابانی کیش با اشاره به توقیف بیش از ۱۱ هزار متر تور غیرمجاز از این شناورها افزود: در این رابطه ۲۷ خدمه این شناورها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی همچنین تاکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تعداد ۴۸ فروند شناور صیادی غیرمجاز و حدود ۳۰ هزار کیلوگرم انواع آبزیان که به روش غیرمجاز صید شده بوند به همراه ۲۸ هزار متر انواع تورهای منوفلامنت و ترال که معروف به تور اسرائیلی بوده و قاتل انواع آبزیان دریایی است کشف شده و در این رابطه ۱۴۸ صیاد غیرمجاز نیز دستگیر و به مقامات قضایی جهت اعمال قانون سپرده شده اند.

بنا به گفته سرهنگ جمالی ، ماهی های کشف شده با دستور مقامات قضایی به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی سپرده می شود تا به مصرف افراد تحت پوشش این نهادها برسد .

وی این برخوردها را مناسب،  ولی کافی ندانست و گفت لازم است بجهت حمایت از محیط زیست دریایی و حفظ بستر مرجانی آبهای منطقه و همچنین در جهت حمایت از صید و صیادی قانومند و استاندارد ، برخوردها قاطع تَر و شدیدتر باشد تا احدی به خود اجازه تخریب محیط زیست دریای را با صیادی غیر مجاز ندهد.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش