شما اینجا هستید
اجتماعی » رونمایی از دو سند راهبردی جزیره کیش با حضور معاون قوه قضائیه

با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در جزیره کیش ، از دو سند راهبردی شامل بیانیه راهبردی جزیر کیش در گام دوم انقلاب و همچنین منشور مبارزه با فساد رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی اندیشه کیش آیین رونمایی از این اسناد راهبردی ، چهارشنبه دهم مهرماه  با حضور دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و معاونان این سازمان، امام جمعه و امام جمعه اهل سنت جزیره کیش، مدیران و مسئولان این جزیره در مرکز همایش‌های بین المللی کیش و همزمان با برگزاری جلسه شورای اداری این جزیره صورت گرفت.

بیانیه راهبردی جزیره کیش در گام دوم انقلاب، در ۱۳ صفحه و در قالب ۷ سرفصل ارائه شده و شامل مقدمه، اصول و ارزشهای بیانیه راهبردی جزیره کیش در گام دوم انقلاب، الزامات گام دوم انقلاب، توصیه های اساسی، مشابهت های اسناد فرادستی سازمان منطقه آزاد کیش با بیانیه گام دوم انقلاب، پیوست های اجرایی، پرسش ها و پاسخهای در زمینه این سند است.

همچنین منشور مبارزه با فساد سازمان منطقه آزاد کیش در ۵ صفحه مشتمل بر ۲۰ بند تدوین و  در هریک از بندها راهکارها و دستورالعمل های اجرایی برای پیشگیری از فساد ارائه شده است.

محمد باقر الفت در هشتاد و هفتمین شورای اداری کیش بیان داشت تلاش قوه قضائیه  بر این است که در کنار سایر دستگاه ها مسیر توسعه را دنبال کند و هیچگاه به دنبال دردسر آفرینی و مانع تراشیدن بر سر فعالیت های فعالان اقتصادی و مدیران شجاع نیستیم . وی افزود: متاسفانه  به دلیل شیوه های نظارتی سنتی و نبود مدیران متعهد در گذشته وضعیت خوبی از نظر آمار فساد اداری در جهان نداشته و از رتبه صدم هم عبور کرده ایم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تشریح لزوم رعایت سرفصل های  کنوانسون های بین المللی برای مقابله با فساد اداری گفت: اولین و مهمترین سرفصل اصل حاکمیت قانون است که باید توسط مدیران جدی گرفته و رعایت شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی از مدیران با قوانین کشور و اسناد بالادستی و بین المللی آشنایی ندارند بیان کرد: شفاف سازی در حوزه عملکرد و دارایی های مدیران و کارکنان موضوع دیگری است که  می تواند زمینه های شکل گیری فساد را از بین ببرد.
الفت ، موضوع مهم دیگر را نیاز به پاسخگویی مسوولان اعلام کرد و افزود: مدیری که  فکر می کند نباید به دلیل تصمیمات و اقداماتی که انجام می دهد پاسخگو باشد مدیر و عنصری انقلابی نیست.

محمد باقر الفت موضوع تعارض منافع را هم یکی دیگر از موضوعات مهم ی دانست که بر اساس آن قوه قضائیه می کوشد از تصدی گری دولت  کاسته  و با افراد دولتی که به دنبال نفع شخصی هستند مقابله کند. معاون قوه قضائیه لزوم توجه به اخلاق حرفه ای در انتخاب مدیران را موضوع دیگری عنوان کرد که می تواند باعث توسعه نظام اداری سالم شود.

محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه که به جزیره کیش سفر کرده است در حاشیه برگزاری جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش ادامه داد : با تلاش مدیریت خوب منطقه آزاد کیش و سایر مناطق آزاد ترتیبی اتخاذ خواهیم کرد تا موجبات اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد به نحو شایسته تری فراهم شود و سرمایه ­گذارانی که به این مناطق آمدند بتوانند از مواهب و تسهیلات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی به نحو شایسته ای بهره ببرند.

وی با بیان این که در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بحث مبارزه با فساد اقتصادی، اداری و مالی به عهده قوه قضاییه قرار داده شده است اظهار داشت : سازمان منطقه آزاد کیش برنامه های گام دوم انقلاب را همراه با بسته های اجرایی تعریف کرده است و یک مدیریتی قوی و اجرایی را تولید کردند که کار خوبی است و قوه قضاییه از این حرکت حمایت و پشتیبانی می­ کند و برای تحقق این برنامه، نیروهای پرتوان قضاییه را همراه خواهد کرد و خوشحال هستیم که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مسیر طراحی شده از ناحیه مقام معظم رهبری حرکت می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تاکید کرد: تلاش می­کنیم اقدامات بانک ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منطقی­ تر کنیم و تثبیت مالکیت های فکری، اموال، شرکت ها و برندها  را که در این مناطق ایجاد می­شود به نحو شایسته ای صورت بگیرد. وی تصریح کرد: تلاش ما این است که نیروهای متخصص را به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعزام کنیم تا وضعیت رونق اقتصادی این مناطق  را بیش از پیش فراهم کنیم.

 

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این مراسم با اعلام تدوین منشور مبارزه با فساد در سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان اولین ارگانی که در کشور این مهم را عملیاتی کرده و همینطور تدوین بیانیه راهبردی کیش در گام دوم انقلاب تاکید کرد: قانون مدیریت مناطق ازاد قانون کامل و جامعی است اما متاسفانه برخی برخوردهای سلیقه ای و تحلیل های غلط مانع از اجرای این قوانین و تعلق گرفتن امتیازاتی که این قانون برای سرمایه گذاران در نظر گرفته ، شده است.
امام جمعه کیش هم در این مراسم با تاکید بر لزوم پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت با گلایه از تفکراتی که درصدد ترویج پدیده شهید زدایی  در کشورند، از قوه قضائیه خواست تا با اینگونه تفکرات برخورد کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده لغو ممنوعیت ورود خودرو، عدم اختصاص ارز دولتی به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و توسعه زیرساختهای دستگاه قضا در جزیره کیش را از مهمترین مطالبات مردم کیش از دستگاه های دولتی و دستگاه قضا عنوان کرد.
شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره کیش هم به با تشریح ظرفیت ها و غنای فرهنگی و مذهبی مردمان جزیره کیش خواهان توجه و پرداخت درست رسانه ها برای ارائه تصویر شایسته از کیش شد

محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور هم در شورای اداری جزیره کیش با تشریح اقدامات این دبیر خانه برای توسعه فعالیت های دانش بنیان تاکید کرد: برندسازی در مناطق ازاد برای حضور در عرصه رقابت بین المللی موضوعی است که شروع شده و توسعه شتاب دهنده های صنایع دانش بنیان از مهمترین موضوعات در دست اقدام است.

در پایان هشتاد و هفتمین شورای اداری کیش از منشور مبارزه با فساد در سازمان منطقه آزاد کیش و بیانیه راهبردی کیش در گام دوم انقلاب رونمایی شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش