شما اینجا هستید
اخبارکیش » ارائه خدمات سلامت با پوشش صد در صدی بیمه درمانی، یکی از هدف گذاری های جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۴۰۴ است

اولین دوره آموزش وِیژه رئیسان دانشگاهها علوم پزشکی کشور زیر نظر سازمان بهداشت جهانی در جزیره کیش آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، این دوره آموزشی از سه شنبه هفتم آبان در موسسه توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران در جزیره کیش آغاز شد و طبق برنامه تا روز جمعه ادامه خواهد یافت و طی آن ۲۵ نفر از روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور توسط اساتید و متخصصان و مدرسان سازمان بهداشت جهانی آخرین یافته های علمی و دانش راهبری برای تقویت و توسعه نظام سلامت را فرا می گیرند.

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی در مصاحبه با خبرنگاران برگزاری این دوره آموزشی را نشان دهنده توانمندی در حوزه سلامت کشور دانست و افزود:  این دوره ها قبلا در کشور سوئیس برگزار می شد اما با توجه به تایید سازمان بهداشت جهانی و  افزایش توان داخلی اکنون این آموزشهای راهبری در داخل کشور و در جزیره کیش برگزار می شود.

وی، ارتقای سطح سلامت، افزایش هرچه بیشتر توانمندیهای کشور، راهبری برنامه های توسعه ای حوزه سلامت و ارائه راهکارهای موثر برای طرف کردن چالشهای این حوزه را از جمله اهداف دوره های آموزشی موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت کشور و سازمان بهداشت جهانی ذکر کرد.

معاون کل وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی افزود: طبق اعلام سازمان جهانی، جمهوری اسلامی ایران از نظر تشخیص، درمان، توانبخشی و خدمات طب تسکینی،پوشش و ارتقای سلامت در حال رشد است و تاسال ۲۰۲۳  کشور نمونه در منطقه خواهد بود که این دستاوردی بزرگ برای ما و سازمان بهداشت جهانی است.

حریرچی، مهمترین چالش حوزه سلامت کشور را مباحث مالی  و هزینه های کمرشکن موجود عنوان کرد و افزود: ارائه حداکثری خدمات سلامت با کمترین هزینه و پوشش صد در صدی بیمه درمانی،  هدف گذاری جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۴۰۴ اعلام است.
معاون کل وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی افزود: در اجرای این هدف گذاری از۱۳ آبان پوشش بیمه ای برای ۹ درصد از مردمی که فاقد بیمه هستند انجام می شود.
جعفری رییس موسسه عالی توسعه و تربیت نظام سلامت ایران هم با بیان اینکه شعبه بین المللی این موسسه در کیش دایر است افزود: شرکت کنندگان این دوره آموزشی طی چهار روز برگزاری این دوره آموزشی با بهره گیری از دانش  ۷  استاد بین المللی  سازمان جهانی بهداشت مهارتهای مدیریتی خود در نظام سلامت را ارتقاء می دهند و این دوره ها برای آموزش سایر روسای دانشگاههای علوم پزشکی ادامه خوا هد یافت .

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش