شما اینجا هستید
اجتماعی » لبخند کیش به گردشگران آخرین نوروز قرن

عصر چهارشنبه ۴ دی ۹۸ ، اولین جلسه ستاد نوروزی ۹۹ کیش در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار گردید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه اعلام کرد: نوروز گذشته ، میزبان خوبی برای گردشگران بودیم و هم از نظر تعداد مسافران و هم از نظر کیفیت ارائه خدمات رشد داشته ایم . وی هدف از این جلسه را برنامه ریزی برای جذب حداکثری گردشگر و افزایش کیفیت خدمات دانست.
در ادامه ، مدون از معاونت گردشگری گزارشی در خصوص آمارهای نوروز سال۹۸ ارائه کرد و بر اساس آمارهای اعلام شده ، در نوروز گذشته ۲۳۴هزار و ۵۵۵ نفر به جزیره کیش سفر کردند . با توجه به بارش های چند روزه باران، ورود گردشگران از طریق هوایی با رشد ۶ درصدی، ورود خودرو با کاهش ۱۶درصدی و ورود از طریق بنادر دریایی  هم با کاهش ۱۰درصدی روبرو بوده است. در نوروز گذشته بیش از ۱۵۳ هزار تفر از طریق پروازهای داخلی، ۱۵۰۶ نفر از طریق پروازهای خارجی، ۷۹۹۹۹ از طریق شناورهای دریایی و ۱۴۵۹۳ نفر بوسیله خودرو وارد به کیش سفر کرده اند.

بر اساس آمارهای ارائه شده، ۸۷درصد مسافران به صورت خانوادگی به کیش سفر کردند، ۷۰درصد تجربه سفر قبلی داشته و ۶۸درصد هم اعلام کردند که سفر به کیش را به دیگران توصیه خواهند کرد. بیشترین گردشگران از تهران با ۵۶ درصد، مشهد با ۱۲ درصد ، اصفهان ۱۰ درصد ، شیراز ۹ درصد به کیش سفر کرده اند. اسکان مسافران هتل های ۵ ستاره ۱۶ درصد ، هتل های ۴ ستاره ۸ درصد ، هتل های ۳ ستاره ۱۴ درصد ، هتل های ۲ ستاره ۵ درصد ، هتل های ۱ ستاره و هتل آپارتمان ها ۱ درصد و خانه های شبانه بوده است. طبق اعلام صورت گرفته ضریب اشغال هتل های کیش بیش از ۹۰ درصد بوده است. بیشترین جذابیت برای گردشگران به ترتیب متعلق به جنگ های شبانه ، تفریحات دریایی و پارک آبی بوده و کمترین جذابیت ها را روستای باغو، خانه بومیان و بحث اجاره خودرو داشته اند. با توجه به افزایش هزینه های سفر به کیش و نوع خدمات درخواستی ، نتیجه گیری می شود که در سال گذشته شاهد حضور گردشگران با کیفیت تر نسبت به سال های گذشته بوده ایم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش نیزدر این جلسه از افزایش ۳۵درصدی افزایش ظرفیت پروازی کیش خبر داد و گفت: برای این منظور دو هواپیمای زمین گیر شده را اورهال کرده و سه فروند هواپیماهای  اجاره ای نیز به ناوگان هواپیمایی کیش اضافه خواهند شد.
فرزانه شرف بافی با تاکید بر لزوم کنترل قیمتها گفت: در کنار این موضوع مسیر جدید هواپیمایی کیش – دوحه را که در واقع تمرینی برای روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، راه اندازی می کنیم

 

در این جلسه محسن قریب مدیرعامل موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش با تاکید بر اینکه جزیره کیش ظرفیت پذیرای ۳میلیون گردشگر در سال را دارد و به همین دلیل طرح های مختلف  و جذاب جزیره باید هر چه سریعتر به پایان برسد گفت: به دلیل گران شدن سفرهای خارجی باید با برنامه ریزیهای هدفمند و دخیل دادن ظرفیتهای بخش خصوصی، گردشگران بیشتری را جذب کیش کنیم.
آقازاده معاون امور شهری کیش هم با بیان اینکه یکی از آسیب های نوروز گذشته ،حضور افرادی بود که بدون نظارت و پایش، اقدام به اجاره دادن خانه مسافر داشتند گفت: امسال باید برنامه ریزی شود که ضمن مخدوش نشدن انضباط شهری، بحث امنیت مسافران هم تضمین شود.
رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش هم با تاکید بر ضرورت نظارت و کنترل قیمتها گفت: تور نظارتی پایش قیمتها از هفته آینده راه اندازی می شود تا ضعف های نظارتی شناسایی شوند . وی یکی از مشکلات موجود جهت نظارت را کمبود وسائل نقلیه در واحد بازارگانی سازمان و همچنین اداره نظارت بر اماکن عمومی دانست و خواهان رفع این مشکل شد.

 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کیش هم با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل کمبود منابع مالی تبلیغات محیطی و تلویزیونی مناسبی انجام نشد گفت: امسال درصدد هستیم در کنار فعال سازی اپلیکیشن آی کیش و تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات تلویزیونی و محیطی را در دیگر شهرهای افزایش دهیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی منطقه آزاد کیش هم با بیان اینکه تعداد شناور های مسافری برای ایام نوروز کم است گفت به دنبال تکمیل ناوگان دریایی کیش هستیم.
حسن قلی زاده افزود: برای معطل نشدن گردشگران در ایام طوفانی و مواج بودن دریا هم قصد اضافه کردن ۳شناور قدرتمند را به ناوگان حمل و نقل دریایی کیش را داریم.
سلطانی مدیرعامل شرکت آب و برق کیش هم با اعلام اینکه به دنبال افزایش ظرفیت ذخیره آب به بیش از ۴۵هزار مترمکعب هستیم گفت: برای پایداری شبکه آب در ایام نوروز دو واحد غیرفعال تعمیر و وارد مدار می شود. وی همچنین از ارتباط نیروگاه جنوب و شمال جزیره به میزان ۱۵ مگاوات خبر داد. در ادامه این جلسه خانزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش خواستار تکریم عملی گردشگران با با تکیه بر شعار نوروز شاد شد و گفت از همه بخش های خصوصی و دولتی مرتبط با گردشگران درخواست کرد که با لبخند با مسافران روبرو شوند. پورعلی معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش هم فعال سازی بیشتر شبهای جزیره را راه افزایش رضایت و سفر بیش از پیش گردشگران به جزیره دانست. وی همچنین از برنامه ریزی های گسترده برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری با مشارکت بیشتر هنرمندان کیشوند خبر داد .

در ادامه این جلسه دیگر حاضران هم با طرح ایده هایی بر بررسی نتایج حاصل از دستاوردهای نوروزی سال های گذشته و رفع ایرادات کمیته های مختلف نوروزی در کیش تاکید کردند. از جمله موارد پیشنهاد شده می توان به استفاده بیشتر از جاذبه های طبیعی کیش مانند هوای خوب و دریا ، گردشگری ورزشی ، نظام مند  کردن خانه های شبانه ، ایجاد بانک ایده ، راه اندازی کارگروه تحلیل شاخصه های گردشگری کیش ، ایجاد کمپ نوروزی و فضای آموزشی برای داوطلبان نوروز و … اشاره کرد.

شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش نیز برنامه های گسترده ای برای نوروز ۹۹ دارد. به گفته مسئولان این شرکت مکانیزه شدن ۱۵ ایستگاه مینی بوس تا ۱۵ بهمن ، توسعه و ترمیم پیست دوچرخه ، راه اندازی دوچرخه های اشتراکی هوشمند تا دو ماه آینده ، اصلاح هندسی خروجی بندرگاه تا اواسط بهمن ، ایجاد سرویس های بهداشتی دائمی در کمپ نوروزی مصلی که کمپ بحران کیش نیز هست ، آسفالت رنگ آمیزی معابر ، زیباسازی و ایجاد المان های شهری جدید از جمله برنامه های در حال انجام است.

در پایان این جلسه احکام کمیته های مختلف نوروزی به روسای این کمیته ها اهداء شد و طبق این احکام ، غلامحسین مظفری رئیس ستاد نوروزی کیش در حکمی مجید ملانوروزی معاون گردشگری را به عنوان دبیر ستاد نوروزی کیش معرفی کرد.مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین  در احکام دیگری محمدرضا ویژه معاون توسعه مدیریت را به عنوان رئیس کمیته پشتیبانی، آمار و اطلاعات ستاد نوروزی، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی را به عنوان رئیس کمیته بحران، ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری را به عنوان رئیس کمیته نظارت بر نرخ خدمات، سعید پور علی معاون فرهنگی و اجتماعی به عنوان رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی، سید محمدرضا مداح مدیر کل حوزه مدیر عامل به عنوان رئیس کمیته تشریفات، علی مقدس زاده مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش به عنوان رئیس کمیته اسکان و خدمات رفاهی منصوب کرد.غلامحسین مظفری، علی عرب مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش را به عنوان رئیس کمیته حمل و نقل هوایی و دریایی,  فرامرز صحرایی مدیر کل حراست را به عنوان رئیس کمیته امنیتی و انتظامی، محمد پورسینا مدیر روابط عمومی و امور بین الملل را به عنوان رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و محمود افتاده مدیر حقوقی، امور قراردادها و املاک و سرپرست مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات را به عنوان رئیس کمیته حقوقی و رئیس کمیته نظارت و ارزیابی عملکرد ستاد نوروزی سال ۱۳۹۹ کیش برگزید.

 

          

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش