شما اینجا هستید
اخبارکیش » مراسم رونمایی از دومین کتاب گروهی نویسندگان کیش باحضور هوشنگ مرادی کرمانی ،رنگ و بویی دگر گرفت

شنبه ۱۲ بهمن ۹۸ ، مراسم رونمایی از دومین کتاب گروهی نویسندگان عضو کارگاه داستان نویسی جزیره کیش با حضور نویسنده نام آشنا و شیرین قلم ، هوشنگ مرادی کرمانی و جمع کثیری از علاقه مندان به فرهنگ و ادب ، به شبی خاطره انگیز تبدیل شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش ، دوشنبه های آبی ، نام دومین اثر چاپ شده گروهی نویسندگان کیش می باشد که با راهنمایی و مشاوره ابراهیم حسن بیگی چهره شناخته شده ادبیات کشورمان که ساکن جزیره کیش می باشد آماده گردیده و به چاپ رسیده است. علاوه بر آثار نویسندگان عضو کارگاه داستان نویسی کیش ، دو اثر از دو چهره هنری و فرهنگی شاخص ، رضا فیاضی و مهرداد ایاز نیز در این کتاب به چاپ رسیده است.

در ابتدای این مراسم ابراهیم حسن بیگی ، مدرس کارگاه داستان نویسی کیش ، با ذکر تاریخچه ای از فعالیت های این کارگاه افزود : ۸ شهریور ۱۳۹۳ شروع به کار کارگاه داستان نویسی در جزیره کیش بوده است که با تمام مشکلات ، تغیرات مدیریتی و تحولات صورت گرفته ، کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد و حاصل آن چاپ دو کتاب گروهی فرکانس سکوت و دوشنبه های آبی و همچنین ۵ کتاب مستقل از ۳ نویسنده کیشوند بوده است. وی اظهار امیدواری کرد با حمایت های مسئولین ، که کارگاه داستان نویسی به آکادمی یا مکتب داستان کیش تبیدل شده و هر سال یک کتاب گروهی از نویسندگان کیش به چاپ برسد. وی همچنین از رونمایی چندین کتاب چاپ شده نویسندگان کیش طی هفته های آتی و با حضور نویسندگان مطرح کشور خبر داد.

 

سعید پورعلی ، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در سخنان خود با ذکر تاریخچه ای از جزیره کیش ، بر روایت سازی و ثبت آداب ، سنن و فرهنگ ساکنان جزیره کیش در آثار نویسندگان کیش تاکید کرد و گفت ، بهتر است نوشته های شما رنگ و بوی جزیره کیش را داشته باشد. وی افزود احمد محمود ، نویسنده سرشناس کشورمان که در بندر لنگه تبعید بود ، با استفاده از فرهنگ بومی و الهام از گونه های گیاهی محیط ، آثار ماندگاری همچون انجیر معابد را خلق کرد. دکتر پورعلی همچنین از پیگیری برای نصب تندیس ، استاد هوشنگ مرادی کرمانی در گذر هنرمندان جزیره کیش خبر داد.

هوشنگ مرادی کرمانی ، نویسنده ۷۶ ساله و نام آشنای کشورمان نیز با کلام شیرین و جذاب خود از خاطرات دوران کودکی ، نویسندگی و راز ماندگاری آثار گفت و به پرسش های حضار پاسخ داد.

پایان بخش این محفل دلنشین ، رونمایی از کتاب دوشنبه های آبی شامل آثار ۱۶ نویسنده جزیره کیش بود. در این کتاب ، داستان هایی از رضا فیاضی ، مهرداد ایاز ، مرتضی فقیه نصیری ، شهرزاد احمدی ، مریم اکبرپور، فریده ترقی ، محسن قاسمی ، حمیرا مسلم پور ، علی صبری ، شهلا رضوانی ، فرشته شفقت رودسری ، مرسده مهدوی ، حمیرا آقازاده ، بتی کبیری ، فریبا کردی و راحله زمانی ثانی ( راهی ) به چاپ رسیده است.

 

   

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش