شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۸ درصد هتل های ۵ ستاره کشور در جزیره کیش است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش ، غلامحسین مظفری ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم بهره برداری از ۱۱ طرح عمرانی و سرمایه گذاری در جزیره کیش توسط رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس گفت : خوشحالیم از اینکه امروز در جزیره کیش حجم بسیار بالایی از پروژه ها در حال انجام است . سه شنبه گذشته که مجمع عمومی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد روند افزایشی سرمایه گذاری در جزیره کیش و رشد منابع سازمان بسیار مشهود بود . منابع سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۹۳ درصد افزایش یافته است. همچنین از  مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش با بخش خصوصی در پروژه‌های موجود در جزیره ، ارزش افزوده ای معادل ۳۱۰۰ میلیارد تومان برای سازمان ایجاد شده است و این رخداد می تواند باعث توانمندی سازمان منطقه آزاد و افزایش سرمایه گذاری های زیربنایی در جزیره کیش شود. اعتقاد ما این است که جزیره کیش با تلاش و سرمایه بخش خصوصی منشا خدمات گسترده‌ای بوده است و جزیره کیش متعلق به همه مردم ایران است و باید خدماتش در شأن مردم خوب ایران باشد.

مظفری افزود : امیدوار هستم تا پایان دولت تدبیر و امید ، بسیاری از پروژه های زیرساختی در دست اقدام کیش به سرانجام برسد. پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید تقریباً منتخبی از همه پروژه‌های زیرساختی و اقتصادی بود. در بحث هتلینگ امروز با افتتاح هتل ۵ ستاره پانوراما ، ۲۸ درصد هتل های ۵ ستاره کشور را در جزیره کیش داریم . همچنین ۶۲ هتل در حال ساخت در جزیره کیش وجود دارد که ۳۲ هتل پنج ستاره خواهند بود ، با بهره برداری از این هتل ها ،  بیش از ۵۰ درصد هتل های ۵ ستاره کشور را در جزیره ی کیش خواهیم داشت این اتفاق بسیار خوبی است ، به همین دلیل تلاش ما این است که زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود ، اصرار تیم مدیریتی فعلی سازمان منطقه آزاد کیش جهت به سرانجام رسیدن و بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه کیش و باند جنوبی فرودگاه به همین دلیل است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درباره ارتقا زیرساخت های کیش گفت :

شاهد افزایش چشمگیر زیرساخت‌های گردشگری توسط بخش خصوصی هستیم و ما نیز در حال ارتقا زیرساخت های لازم جهت پذیرش مسافر در جزیره کیش هستیم . با بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه کیش ، ظرفیت پذیرش ۶ میلیون مسافر در سال را خواهیم داشت . امیدواریم با بهبود شرایط پیش آمده ناشی از بیماری کرونا و  گسترش ارتباطات بین المللی از ظرفیت‌های بسیار خوب کیش در این زمینه استفاده کنیم. علی رغم شرایط سختی که در کشور وجود دارد فرصت های خوبی نیز موجود است. هفته آینده بحث لغو روادید بین ایران و روسیه انجام خواهد شد و امیدوارم شاهد اتفاق بزرگی در گردشگری کشور باشیم و  بخصوص جزیره کیش بتواند از این فرصت به خوبی استفاده کند . جمعیت  زیاد کشور روسیه و اقلیم بسیار خوب جزیره کیش که در فصول سرمای روسیه ، آب و هوای بسیار عالی دارد می تواند موقعیت مناسبی در این زمینه باشد.

مظفری افزود : در حوزه فناوری و نوآوری همزمان با بهره برداری از مرکز نوآوری کیش ، معاونت های عمرانی و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش پیش بینی های لازم را انجام داده و به شرکت های دانش بنیانی که بخواهند محصول خود را تولید کنند زمین واگذار خواهد شد و شهرک جدید فناوری های نو عملاً فعالیت خود را از امروز آغاز می کند. در حال حاضر ۳۷ شرکت دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش مستقر شده اند و ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰ شرکت را در مرکز نوآوری کیش پیش بینی کرده ایم. این مرکز در کنار هفت دانشگاه بزرگ کشور که در جزیره کیش فعالیت داشته و پردیس بین الملل دارند ، ظرفیت بسیار خوبی را پدید آورده اند.

همچنین راه اندازی دانشگاه مهارتی بین المللی با مشارکت دانشگاه های فعال در جزیره کیش و بخش اقتصادی کشور از دیگر برنامه های در دست اقدام است.

وی درباره واحدهای صنعتی فعال در کیش گفت :

خوشحالیم از اینکه دو واحد تولیدی امروز به چرخه اقتصادی اضافه شدند. هم اکنون ۳۲۷ واحد صنعتی در جزیره کیش در حال فعالیت هستند. بسیاری از هم وطنان از وجود واحدهای صنعتی در جزیره کیش بی خبر هستند.

ما قبل از شروع ویروس کرونا در صدد راه اندازی گردشگری صنعتی بودیم که اکنون نیز در دستور کار قرار دارد. در تلاش هستیم با مجامع صنعتی در استان های مختلف که ابتدا از هرمزگان می توان شروع کرد مذاکرات انجام شود و تورهایی در قالب گردشگری صنعتی جهت بازدید از واحدهای تولیدی بسیار خوب ، کم آلاینده و سلامت محور راه اندازی گردد. البته تورهای گردشگری علمی و بازدید از مرکز نوآوری کیش نیز میتواند در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد :

در حوزه ساخت و ساز واحدهای مسکونی امروز شاهد افتتاح چند پروژه بسیار خوب بودیم. بخشی از این واحدها بدون هیچ تردیدی در تراز بین المللی هستند و با کشورهای توسعه یافته در صنعت ساختمان برابری می کنند و استاندارد ملی را نیز به خوبی رعایت کردند. در جزیره کیش به دلیل داشتن زیرساخت‌های خوب ،  در این حوزه باید کارهای باکیفیتی انجام شود و بخشی از سرمایه هایی که با عناوین سرمایه گذاری جهت خرید ملک در کشورهای دیگر از کشورمان خارج می شود را جذب کند و جایگزین خوبی برای این موضوع باشد. وی افزود :

همچنین مطالعاتی در زمینه ساخت هتل آپارتمانها یعنی  تلفیقی از هتل و آپارتمان انجام شده است. . بر این اساس، واحدهایی برای سرمایه گذارانی که در جزیره ساکن نیستند و سالی چند نوبت به کیش سفر می کنند ساخته شود و مالکیت دائم آن نیز واگذار گردد ولی اداره آن به صورت هتلی باشد تا در ایامی که در جزیره نیستند استفاده مطلوب تری از آنها صورت پذیرد.

۳۲ کیلومتر فیبر نوری را شرکت زیرساخت وزارت ارتباطات و فناوری انجام دادند که جای تشکر فراوان دارد و در اسرع وقت این پروژه اجرایی شد ، ارتباط مستقیم ما امروز با شبکه خبر سیما از طریق همین فیبر نوری انجام شد. همچنین در مدت کوتاهی ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری در داخل جزیره اجرا شد و تقریباً به همه مناطق دارای کانون جمعیتی رفته است . پیش بینی نیاز جزیره کیش به فیبر نوری تا ۵۰ سال آینده انجام شده است.

وی همچنین با تشکر از استاندار استان گفت : جا دارد از دکتر همتی استاندار محترم استان هرمزگان به جهت همراهی و حمایت هایشان تشکر ویژه داشته باشم . در بحث ساخت هتل های جزیره کیش با مساعدت و حمایت ایشان در سال جاری بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مناسب توسط صندوق توسعه ملی و بانک های عامل مصوب و پرداخت شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش