شما اینجا هستید
اجتماعی » اقدامات سختگیرانه بهداشت محیط کیش در مقابله با کووید ۱۹ در شش ماهه نخست سال۹۹

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تشریح کرد :از ابتدای افزایش نظارت‌های بهداشتی در راستای مقابله با کرونا تا کنون، ۳۲مرکز تهیه، توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن متخلف پلمپ شده است.

وی افزود: علاوه بر این، ۱۹ مرکز تهیه، توزیع مواد غذایی ومکان عمومی متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند.

رضانیا با بیان اینکه در ۶ماه نخست امسال ، چهارده هزار و ۲۰مورد بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شده، افزود: از این تعداد شش هزار و ۱۵۲مورد بازرسی مربوط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ،هفت هزار و ۸۶۸مورد بازدید مربوط به بازدید از اماکن عمومی و پانصد و ۵۵ مورد بازرسی از اماکن آرایشی و بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شده است

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: در این بازه زمانی ۱۵۰۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز هم معدوم گردید.

رضانیا تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان هم از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظیر زولبیا بامیه فروشی‌ها، حلیم و آش فروشی‌ها و … هم بازدید های مستمر انجام شد. همچنین در ماه مبارک رمضان و محرم نظارت بر مساجد به ویژه در شب‌های قدر و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به عمل آمد.

رضانیا گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش هم درزمان برگزاری امتحانات و همچنین برگزاری آزمون سراسری کنکور با حضور کارشناسان این مرکز بر رعایت اصول بهداشتی و اصل فاصله‌گذاری نظارت شد.

وی افزود: ۱۴۴مورد نمونه برداری میکربی و شیمیایی از آب آشامیدنی ،۵۱ مورد نمونه برداری از مواد غذایی ،۱۲۴ مورد نمونه برداری از نان جهت بررسی وجود جوش شیرین ،تعداد ۱۳۱۴مورد کلر سنجی ،۲۶۵۹مورو صدور کارت های تندرستی و بررسی ۴۲۸۴ مورد مواد غذایی از نظر مقدار دما،شوری و روغن موجود با تجهیزات پرتابل و آموزش به متصدیان و شاغلین صنوف مختلف در خصوص شیوه نامه های بهداشتی از عملکرد قابل قبول بهداشت محیط کیش در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹بوده است.

شایان ذکر است ،پیگیری صدور صلاحیت بهداشتی و شکایات مردمی، پلمپ اماکن ،نانوایی ، آشپزخانه و …نظارت بر دفن بهداشتی اجساد طبق پروتکل‌های بهداشتی ، آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا، توزیع پوسترهای آموزشی جهت متصدیان مربوطه، آموزش در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله و نحوه تهیه محلول گندزدایی از جمله فعالیت‌های بهداشت محیط کیش در مدت ذکر شده می باشد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش