شما اینجا هستید
اجتماعی » خانواده نوآموزان برای ثبت نام رایگان پیش دبستانی به آموزش و پرورش مراجعه کنند

خانواده نوآموزان ۵ ساله که تاکنون در پیش دبستانی ثبت نام انجام نداده اند می بایست با همراه داشتن کپی از شناسنامه والدین و نوآموز به کارشناس تکنولوژی و کارشناس ابتدایی در آموزش و پرورش کیش مراجعه کرده و پیش ثبت نام را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش ، پرویز حیدری راد  سرپرست اداره آموزش و پرورش کیش با اعلام این موضوع گفت بخشنامه ای از وزارتخانه ابلاغ گردیده است که نوآموزان جامانده از ثبت نام پیش دبستانی برای استفاده از آموزش مجازی و دریافت گواهی تحصیلی در پایان سال می بایست ثبت نام انجام دهند.

وی افزود  ۱٫۵ میلیون دانش آموز نوآموز ۵ ساله در کشور وجود دارد که از این تعداد ، امسال تنها ۲۵۰ هزار نفر در مقطع پیش دبستانی ثبت نام کرده اند. هدف این است که این نوآموزان از تحصیل جانمانده و ارتباطشان با آموزش و پرورش قطع نشود.

حیدری راد همچنین تاکید کرد آن دسته از نوآموزان که قبلا در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کرده اند جزو این بخشنامه نیستند ، مشخصات آنها وارد سامانه سناد شده و به روال عادی آموزش را ادامه خواهند داد. برای آن دسته از نوآموزانی که تاکنون در پیش دبستانی ثبت نام نکرده اند ، ستادی در آموزش و پرورش تشکیل شده است. خانواده این نوآموزان می بایست با همراه داشتن کپی از شناسنامه والدین و نوآموز به کارشناس تکنولوژی و کارشناس ابتدایی در آموزش و پرورش کیش مراجعه کرده و پیش ثبت نام را انجام دهند و همچنین شماره تلفن همراه را برای اتصال به سامانه شاد اعلام کنند. سامانه شاد در پیش دبستانی دولتی بارگزاری خواهد شد و خانواده ها به سامانه شاد متصل خواهند شد. بعد از کلاس بندی ، محتواگذاری انجام شده و خانواده ها به عنوان معلم یار عمل خواهند کرد. یعنی در منزل از فضای مجازی نرم افزار شاد استفاده کرده و به فرزند خود آموزش خواهند داد و در پایان سال گواهی تحصیلی آموزش و پرورش به نوآموزان به صورت رایگان ارائه خواهد شد .

وی افزود در مراکز پیش دبستانی غیر دولتی ، معلمان با نوآموزان ارتباط داشته و انواع آموزش ها را داده و تکالیف را پیگیری می کنند ولی در این طرح صرفا مطالب بارگذاری شده و خانواده ها نقش معلم یار را خواهند داشت.

سرپرست آموزش و پرورش کیش در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش درباره ساعت نامناسب برگزاری کلاس های مجازی دوره دوم ابتدایی گفت : ساعت برگزاری کلاس ها توسط وزارتخانه و برای استفاده بهینه از سامانه شاد تعین شده است. وی افزود در حال بررسی شرایط متفاوت جزیره کیش و همچنین رفع تداخل کلاس ها با برنامه های آموزشی شبکه آموزش تلویزیون هستیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش