شما اینجا هستید
اجتماعی » این بار به خیر گذشت….

شامگاه دوشنبه بیست و یکم مهرماه ، حادثه حریق در طبقه اول بازار ونوس کیش رخ داد.

ابوالفضل طیبی مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات منطقه آزاد کیش در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش با اشاره به حضور به موقع آتش نشان های ایستگاه سوم و مرکزی کیش در محل حادثه و نقش آن در جلوگیری از سرایت آتش به سایر قسمت های بازار گفت : بارها به بازارها در مورد ایمنی و سیستم اطفاء حریق هشدار داده ایم . هفته گذشته آقای سرمدی و دیگر همکاران ما در آتش نشانی و مدیریت بحران حضورا به این بازار مراجعه کرده ، تذکر داده شده و نقص سیستم را به آنها اعلام کرده ایم. شرکت عمران ، آب و خدمات در زمینه فرهنگسازی ، با نصب بنر و اطلاع رسانی در رسانه ها بارها اعلام کرده است که یکی از ضعف ها و دلایل ایجاد حادثه در کیش ، نقص در سیستم برق اسپیلیت هاست.

محمدامین سرمدی رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش درباره وقوع حادثه گفت : علت این حادثه نیز اشکال در برق سیستم خنک کننده غرفه بوده که منجر به آتش گرفتن سقف کاذب و مواد قابل اشتعال در زیر اسپیلیت شده است . وی با اشاره به اینکه سقف های کاذب به هم متصل است گفت : خوشبختانه با حضور به موقع همکاران ما در آتش نشانی ایستگاه سوم و مرکزی کیش از گسترش آتش جلوگیری شد. وی ساعت اعلام حادثه را ۱۷:۴۲ دقیقه روز بیست و یکم مهر اعلام کرد و گفت ماموران آتش نشانی ۴ دقیقه بعد از اعلام ، در ساعت ۱۷:۴۶ دقیقه در حال اطفا حریق بودند. رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش به بازارها توصیه کرد تا موراد ایمنی که به آنها اعلام شده است را رعایت کنند و نسبت به رفع نواقص اقدام نمایند. وی افزود بازار ونوس سیستم اطفا حریق نداشته و فقط از کپسول های آتش نشانی بهره می برد.

رحمان سادات نجفی  مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش نیز با اشاره به اعلام نواقص موجود در سیستم ایمنی به بازارها و با توجه به مشکلات اقتصادی و قیمت بالای ارز از هماهنگی برای جذب یک مشاور برای دادن مشاوره رایگان به بازارها برای رفع مشکلات ایمنی در زمینه اطفا حریق با کمترین هزینه توسط جامعه بازاریان و بازرگانان کیش خبر داد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش