شما اینجا هستید
اجتماعی » از دغدغه معیشت و مسکن فرهنگیان کیش تا ارتقا زیرساخت های آموزشی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش ، نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، محمدعلی وکیلی سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، رئیس اداره آموزش و پرورش کیش، رئیس شورای شهر کیش وجمعی از مسئولان محلی ، ۲۲ مهر در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد .

در ابتدای نشست سرپرست آموزش و پرورش کیش گزارشی از وضعیت فعلی آموزش و پرورش ارائه کرد.

پرویز حیدری راد با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه آموزش و پرورش کیش نسبت به میانگین کشور و حتی استان کمتر است گفت: در جزیره کیش ۴۹ درصد دانش آموزان در مدارس ابتدایی، ۲۳ درصد مدارس متوسطه دوره اول و ۲۸ درصد در مدارس متوسطه دوره دوم در حال تحصیل هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۹۲۴۶ دانش آموز در جزیره کیش وجود دارند که ۱۲۸۸ دانش آموزدر مدارس غیر دولتی و ۷۹۵۸ دانش اموز در مدارس دولتی تحصیل می کنند.

حیدری راد در خصوص وضعیت معیشت و درآمد فرهنگیان جزیره کیش نیز افزود: در حال حاضر میانگین درآمد فرهنگیان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که با احتساب ۲۷۳ هزار تومان حق جذب و حق مسکن و میانگین هزینه ۵۰۰ هزار تومانی سفر و میانگین هزینه های ۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معیشت و ۴ میلیون هزینه ماهیانه اجاره بهای مسکن هر ماه ۲میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کسری دارند. وی خواهان نگاه ویژه سازمان منطقه آزاد کیش و اداره کل آموزش و پرورش استان به این مسئله شد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به آموزش و پرورش کیش و افزایش فضاهای آموزشی افزود: در جزیره کیش وضعیت به شدتی که تصور می شود نامطلوب نیست حتی در فضاهای آموزشی اما آنچه ما انتظار داریم الگو قرار گرفتن آموزش و پرورش کیش در کشور و ارتقاء سطح کمی و کیفی این حوزه است.

وی با تاکید براینکه نباید تلاش ها و زحمات همکاران در آموزش و پرورش کیش را نادیده گرفت افزود: به دلیل اینکه اینجا کیش است ما به استانداردهای معمول قانع نیستیم و انتظارمان بیشتر از کارهای انجام شده است.

موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اینکه کیش دارای رتبه اول کسب نمره آزمون های نهایی در استان و رتبه دو رقمی در کشور است افزود: علت تراکم جمعیتی کیش نسبت به استان هرمزگان به سبب این است که پراکندگی جغرافیایی در استان بیشتر بوده و تعداد بسیاری شهرستان و روستا در استان هرمزگان وجود دارد که از دانش آموزانی کمتر از ۱۰ نفر برخوردار است اما در کیش روستایی وجود ندارد و تراکم دانش آموزان در یک فضای کوچک بی تردید افزایش جمعیتی را در هر کلاس در پی خواهد داشت که با افزایش فضای فیزیکی و ساخت مدارس جدید از این تراکم کاسته می شود.

سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در ابتدای این نشست با اشاره به ساخت دو مدرسه ۱۸کلاسه در جزیره کیش با مساحت ۱۰ هزار و ۸۸۴ متر مربع و زیربنای ۶هزار ۸۰۰ متر مربع که به افزایش فضای فیزیکی آموزشی در کیش کمک می کند افزود: در بودجه سال جاری سازمان منطقه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت توسعه امر آموزش پیش بینی شده است. وی اختصاص ۱۵۰ میلیون تومان به حق جذب، کمک هزینه مسکن وکارانه اداری فرهنگیان به صورت ماهیانه و ۱۵ میلیون تومان به هزینه های جاری آموزش و پرورش را از دیگر کمک های سازمان منطقه آزاد کیش به آموزش و پرورش جزیره برشمرد. پورعلی همچنین از پیش بینی ۴۷ میلیارد تومان هزینه به آموزش و پرورش در حوزه ساخت و ساز، ارتقاء برنامه های فرهنگی و آموزش عالی خبرداد.

مشارکت ۵۰ درصدی سازمان نوسازی مدارس در ساخت مدارس کیش به صورت سالی یک مدرسه از مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش