شما اینجا هستید
اجتماعی » کنسرت در تهران قرمز کرونایی آری ، در فضای باز جزیره کیش خیر

برگزاری کنسرت در فضای بسته و تهران قرمز کرونایی مجاز اعلام شد ولی در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی در جزیره کیش ممنوع است.

دبیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأیید کرد که کنسرت‌های موسیقی در تهران به زودی دوباره برگزار خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش طی ساعات گذشته خبرهای غیررسمی مبنی بر احتمال برگزاری کنسرت‌های موسیقی در تهران براساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا به گوش رسید. مصوبه‌ای که در آن اعلام شده است که مشاغل گروه‌های دو تا چهار امکان فعالیت دارند اما باید پیش از ساعت ۱۸ فعالیت‌ آنها به پایان برسد. خبرنگار پایگاه خبری موسیقی ما، پس از انتشار این خبر سراغ «محمد اللهیاری»، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفتیم و او خبر شروع دوباره کنسرت‌های موسیقی به شرط اتمام تا پیش از ساعت ۱۸ و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را تأیید کرد. محمد اللهیاری درباره جزئیات این موضوع اعلام کرد: برابر مصوبه ستاد کرونا از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر، فعالیت مشاغل گروه‌های دو و سه و چهار تا ساعت ۱۸ تعیین شده است. که فعالیت‌های هنری نیز در زمره مشاغل گروه‌های دو تا چهار است و اعلام شده که این فعالیت‌ها می‌توانند تا ساعت ۱۸ غروب ادامه یابند. گرچه به شکل  عرفی فعالیت‌های هنری در گذشته که کرونا نبود، از ساعت ۱۸ آغاز می‌شد و معمولاً تا ساعت ۲۳ ادامه پیدا می‌کرد و مردم در آن ساعات عادت به حضور برای تماشای فعالیت‌های هنری داشتند. یعنی زمانی که از کارهای روزمره فارغ شده بودند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز هم شرکت‌های کنسرت‌گذار و هم سالن‌ها حاضرند نسبت  به رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی اقدام نمایند و مایل هستند ساعات اجرای برنامه‌های هنری به ساعات قبل از کرونا بازگردد. دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در کنار سالن‌ها و هنرمندان، از تلاش برای گفت و گو با ستاد کرونا دریغ نکرده و نمی‌کند. دغدغه همگی ما حفظ سلامت مردم و در عین حال به جریان افتادن چرخ اقتصاد هنر و هنرمندان عزیز است.

اللهیاری همچنین در پاسخ به این سوال که در چنین شرایطی ساعت‌ برگزاری و سانس‌های کنسرت‌ها به چه شکل خواهد بود گفت: این موضوع در اختیار سالن‌ها و توافق کنسرت‌گذار و سالن است.

این تصمیم در حالی وارد مرحله اجرایی شده است که چندی پیش اولین کنسرت‌های پاپ دوران کرونا با حضور مردم در فضای باز آبنمای ساحلی خلیج فارس کیش با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. اما پس از چند اجرا، کنسرت‌ها هم به دلیل گسترش بحران شیوع کرونا لغو شد. حال باید باید از مسئولان ستاد ملی کرونا پرسید چرا برگزاری کنسرت در فضای بسته و تهران قرمز کرونایی مجاز است ولی در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی در جزیره کیش ممنوع است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش