شما اینجا هستید
اخبارکیش » اسامی برگزیدگان جایزه ادبی کیش اعلام شد

ستاد برگزاری جایزه ادبی کیش داستان کوتاه جنوب اسامی برگزیدگان این جایزه ادبی را اعلام کرد. بیانیه صادر شده به شرح ذیل می باشد :

عاقبت کاروان داستان کوتاه جنوب در کسوت رویدادی به یاد ماندنی و اثرگذار در تاریخ ادبیات داستانی جنوب کشور؛ به سر منزل مقصود رسید. راه گرچه اندکی طولانی شد .اما حضور بیش از ۴۰۰ نویسنده ی توانای اغلب جوان و پر جنب و جوش؛ شور دیگری بر این رخ داد افزود. به لطف بی پایان خداوند شمال ها و جنوب ها پروردگار مشرق ها و مغرب ها سازمان منطقه آزاد کیش در تعامل درخشانی با نویسندگانی از سراسر کشور آذوقه و سرمایه نوی بر انبان داستان‌های جنوبی تاریخ ادبیات کشور افزود.


برخی از آنچه که به دست توانای شرکت کنندگان نگاشته شده است، در کسب جوایز جشنواره موفق شد؛ اما محدودیت ما فرصت ستودن همه آثار را که یکی پس از دیگری خواندنی، به یاد ماندنی و البته دلپذیر بودند را نداشت و این هرگز از این همه شکوه و این همه هنر نخواهد کاست.
‌ستاد برگزاری جایزه ادبی جنوب از مسئولین اداری و اجرایی تا شورای سیاستگذاری و اعضای محترم هیئت داوران : آقایان ابراهیم حسن بیگی ،محمد رضا بایرامی،ابوتراب خسروی ،مجید قیصری،جواد جزینی وقاسمعلی فراست با کمال افتخار اعلام می دارد که این هنوز آغاز راه است و ما در پی این روزهای جایزه و تقدیر، دست به کار گردهم آوردن همه شرکت کنندگان خواهیم شد تا در مدار آموزش و تعامل تجربه ها، دورهمی ها و کارگاه ها، مسیر رونق و شکوفایی ادبیات داستانی جنوب را فراهم کنیم.

‌ مایل بودیم که راه دیدار هموار باشد وقدوم فرد فرد برندگان و برگزیدگان را در آیینی حضوری گرامی بداریم، اما شرایط خاص بهداشتی در کشور، ما را از این دیدار مغتنم محروم ساخت. لذا از همین جا و در این لحظه از همه شرکت کنندگان برای حضور در این حرکت ارجمند فرهنگی تشکر می کنیم و به یکایک برگزیدگان داستان کوتاه جنوب شادباش می گوییم.
‌ در ادامه اسامی برندگان «جایزه ادبی کیش، داستان کوتاه جنوب» را که با همت و دقت نظر داوران مجرب و کارآزموده این جشنواره، در دو بخش ملی ومنطقه ای تعیین شده است؛ به اطلاع می رسانیم. باشد که چراغ این سرای، بر مدار آفرینش داستان های ماندگار و حضور نویسندگانی پرتلاش فروزان بماند.

اسامی برگزیدگان جایزه ادبی کیش . داستان کوتاه جنوب

در بخش ملی
برگزیدگان نهایی:
نفر اول: مرتضی فرجی از همدان
برنده تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۷ میلیون تومان
نفر دوم: ابوالفضل پروین از فیروز اباد فارس
برنده تندیس جشنواره . دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۵ میلیون تومان
نفر سوم: عماد عبادی از شاهرود
برنده تندیش جشنواره . دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۳ میلیون تومان

شایستگان تقدیر:
۱-علی جلالی از تهران
دیپلم افتخار و جایزه یک میلیون تومانی
۲-پوران الهی فر از اندیمشک
دیپلم افتخار و جایزه یک میلیون تومانی
۳-فرشته شفقت رود سری از کیش
دیپلم افتخار و جایزه یک میلیون تومانی

در بخش منطقه ای
نفر اول: امین جوکار از ابادان
برنده تندیس جشنواره . دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴ میلیون تومانی
نفر دوم: فریده ترقی از کیش
برنده تندیش جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۳ میلیون تومانی
نفر سوم: رضا افسا نژاد از بوشهر
برنده تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۲ میلیون تومانی

شایستگان تقدیر
۱-راحله زمان ثانی(راهی) از کیش
دیپلم افتخار و جایزه نقدی یک میلون تومانی
۲-محسن حاجی پور از بوشهر
دیپلم افتخار و جایزه نقدی یک میلون تومانی
۳-عالیه چراغ چشم از کیش
دیپلم افتخار و جایزه نقدی یک میلون تومانی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش