شما اینجا هستید
اخبارکیش » ایجاد رونق اقتصادی با بهره گیری از ظرفیت های حوزه ورزش در کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم معارفه عزیزاله فرضی پور سرپرست جدید موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش که عصر دوشنبه ۱۵دی در سالن اجتماعات این موسسه برگزار شد؛ بر اهمیت مسابقات جام جهانی۲۰۲۲ قطر به عنوان فرصتی ارزشمند برای معرفی امکانات ورزشی جزیره کیش به مطرح ترین تیم های ورزشی دنیا تاکید کرد و گفت: برای تحقق این هدف ارزرشمند، ایجاد زیر ساخت های لازم و نوسازی برخی اماکن ورزشی از اهداف اصلی موسسه ورزش و تفریحات سالم است.

‎مداح با بیان این که تعامل سازنده میان “موسسه ورزش و تفریحات سالم، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و شرکت عمران، آب و خدمات این منطقه” موجب پیشرفت و توسعه ورزش کیش در سطح ملی و بین المللی خواهد شد اظهار داشت: جزیره کیش از ظرفیت ها ی قابل توجهی برای رشد ورزش در سطوح مختلف برخوردار است و این منطقه نسبت به دیگر مناطق کشور دارای مزیت های کم نظیری از جمله طبیعت، فضای ورزشی و تفریحات دریایی است.

‎وی تصریح کرد: امکانات ورزشی در جزیره کیش زمینه ساز توسعه ورزش های آبی و دریایی در سطح ملی و بین المللی است.

‎به گفته سید محمدرضا مداح جزیره کیش پایلوت برگزاری دوره های آموزشی غواصی درکشور است که این مهم می تواند زمینه ساز برگزاری مسابقات در رشته های مختلف ورزش های دریایی باشد و کیش به ویژه در رشته های نوپا و پرطرفدار به یک مرکز ملی و منطقه ای تبدیل شود.

‎مداح در ادامه خاطر نشان کرد: جزیره کیش به خاطر برخورداری از اماکن ورزشی متعدد، امکانات اقامتی مناسب و استاندارد در کنار زیبایی های طبیعی و هوای پاکیزه، به عنوان مقصد گردشگری ورزشی مطرح شده است.

‎عزیزاله فرضی پور سرپرست جدید موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز در این مراسم با اشاره به این که جزیره کیش در حوزه امور دریایی و تفریحی الگوی خوبی برای کشور است گفت: در حال حاضر ۳۱ کلوپ غواصی و تفریحات دریایی در کیش فعالیت می کنند که بیش از ۲هزار فرصت شغلی به طور مستقیم و غیر مستقیم در این منطقه فراهم شده است.

‎فرضی پور افزود: در طول سال جمعیتی بالغ بر ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از تفریحات دریایی استفاده می کنند و این حوزه گردش مالی عظیمی دارد .

‎وی افزود: ۹۵ درصد غواصی کشور در جزیره کیش و ۵درصد در سایر نقاط کشور مانند قشم و شامل کشور انجام می شود.

‎فرضی پور درخصوص ارائه خدمات ۸۰۰ شناور تفریحی فعال در ایران گفت: از این تعداد ۷۵۰ شناور تفریحی در جزیره کیش برای ارائه خدمات به گردشگران فعالیت می کنند.

‎گفتنی است در این مراسم ابوالفضل طیبی مدیرعامل شرکت عمران،آب و خدمات، سعید نظری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و برخی از معاونان و مدیران شرکت های تابعه حضور داشتند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش