شما اینجا هستید
اخبارکیش » ساخت نمونه اولیه قایق تفریحی هوشمند مخصوص غواصی و گردشگری توسط یک شرکت مستقر در مرکز نوآوری کیش

پدرام حیدری مدیرعامل شرکت بازو صنعت هوشمند مستقر در مرکز نوآوری کیش در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش از رونمایی و انجام مراحل آزمایش اولیه قایق تفریحی ساخت این شرکت با حضور عزیزاله فرضی پور سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش خبر داد.

به گفته حیدری ، این قایق در نوع خود اولین قایق تفریحی ساخته شده با هدف استفاده در زمینه غواصی ، تفریحی و گردشگری در کشور می باشد. مواد اولیه استفاده شده در این شناور به گونه ای است که  سبک و دارای مقاومت مناسب بوده و دیواره های آن به مرور زمان تغیر حالت نمی دهند.

در این قایق از سیستم هوش مصنوعی استفاده شده است و با دادن مختصات به سیستم راهبری آن ، به صورت خودکار مسیر را طی کرده و باز می گردد.موتور استفاده شده نیز به صورت ترکیبی بوده و می تواند از بنزین یا برق استفاده نماید.

حیدری افزود : در کف اتاقک شناور ، دریچه ای تعبیه شده است که از آن می توان برای غواصی و شنا استفاده کرد. همچنین داشتن سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه ، مبل های تخت شو و لوازم رفاهی از جمله امکانات این محصول بومی می باشد.

بر اساس اعلام مدیر این پروژه ، نمونه مشابه خارجی این محصول حدود ۱۲ میلیارد تومان قیمت دارد و این در حالی است که با توجه به تامین صد درصد مواد اولیه در داخل کشور ، قیمت تمام شده آن یک هشتم مشابه خارجی می باشد. در صورت انجام حمایت و گذراندن موفق آزمایش های اولیه ، امکان تولید صنعتی این محصول به میزان ۱۰ عدد در ماه وجود دارد.

وی همچنین اعلام کرد : طرح های ساخت پروژه هایی نظیر شهرک دریایی ، رستوران دریایی ، کافی شاپ دریایی و سوئیت های مخصوص غواصی و امداد و نجات نیز در دست مطالعه است و درصورت انجام حمایت مناسب ، قابلیت اجرا دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش