شما اینجا هستید
اخبارکیش » ساخت اسکله تفریحی و مارینای جدید در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این شرکت در جهت استانداردسازی اسکله‌های تفریحی و ایجاد اسکله‌های جدید به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیش گفت: اسکله تفریحی و مارینای جدید کیش که با هزینه بیش از یک صد میلیارد تومان و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته می‌شود گام مهمی در ایجاد جاذبه‌های جدید گردشگری در جزیره کیش است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی، ما برای ساخت یک اسکله جدید با معماری مدرن و امکانات تفریحی پیشرفته و اعلام آمادگی یک سرمایه‌گذار توانمند بخش خصوصی بزودی شاهد آغاز مراحل اجرایی این اسکله در محدوده میدان دلفین خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش با اشاره به اینکه برای طراحی و ساخت اسکله تفریحی انجام مطالعات ژئوتکنیکی، هیدروگرافی و محیط زیستی ضروری است، گفت: این اسکله که سیستم شمع و عرشه آن فولادی است در ابتدا قرار بود در ساحل مرجان ساخته شود اما پس از انجام مطالعات و مکان یابی های متعدد و مشورت با مشاوران سازمان در زمینه ساماندهی سواحل و محیط زیست مشخص شد که ساحل مرجان مکان مناسبی برای ساخت این اسکله تفریحی نیست.

به گفته عرب، محدودیت ظرفیت خدمات‌دهی در ساحل مرجان از جمله فضای محدود برای پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و کمبود فضای کافی تردد و گردش مسافران از جمله دلایل تغییر محل پیشنهادی ساخت این اسکله تفریحی از ساحل مرجان به میدان دلفین بود.

وی با بیان اینکه مشاوران موقعیت سواحل جنب میدان دلفین را برای ساخت این اسکله جدید مناسب ارزیابی کردند، تصریح کرد: در این بخش از جزیره فراهم کردن تاسیسات ساحلی متناسب با این اسکله که به طور قطع روزانه با استقبال گسترده گردشگران مواجه می‌شود امکان‌پذیر است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش اظهار داشت: به‌دلیل فضای باز در این بخش از جزیره ، می توان به سهولت فضای خدماتی و رستورانی، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، فضای سبز، محوطه‌سازی زیبا و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی را در اطراف این اسکله ایجاد کرد.

عرب در خصوص مدت زمان ساخت این اسکله و مارینای جدید گفت: پیشنهاد سرمایه‌گذار در مراجع مرتبط در سازمان مطرح می شود و پس از اعلام موافقت آنها و عقد قرارداد با سرمایه گذار، عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

وی مدت زمان پیش‌بینی شده برای ساخت این اسکله را حدود ۲۴ ماه پس از مرحله تحویل زمین و آغاز عملیات اجرایی عنوان کرد.

لازم به ذکر است در حال حاضر در جزیره کیش علاوه بر ۴ اسکله تفریحی در ساحل مرجان، جنب میدان ساحل، منطقه سفین و مجموعه مسکونی دامون، اسکله‌های بزرگ تجاری، مسافری، کاپوتاژی، اسکله‌های سوختی و پشتیبانی شرکت‌های نفتی و همچنین اسکله صیادی امکانات مناسبی را برای گردشگران، تجار و بازاریان، مسافران مسیر دریایی و صیادان جزیره کیش فراهم کرده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش