شما اینجا هستید
اخبارکیش » نسیم تغییرات چه زمانی به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و جزیره کیش خواهد رسید؟!

جزیره زیبای کیش، این نگین همیشگی خلیج فارس مدت طولانی است که دچار حواشی و مشکلاتی شده است. علاوه بر صدور بخشنامه های محدود کننده و خلاف روح قوانین مناطق آزاد در پایتخت، حضور مدیران ناکارامد در راس و بدنه سازمان منطقه آزاد کیش باعث آن شده است که هر روز شاهد پخش اخبار منفی و اقدامات حاشیه دار از طرف سازمان منطقه آزاد کیش باشیم. عزل و نصب های بیشمار و شبهه دار، وجود معاونان و مدیران دارای پرونده های قضایی و عملکرد غیر شفاف مالی، حیف و میل بیت المال در پروژه هایی که پس از گذشت سال ها و هزینه کرد چندین برابری نسبت به برآورد اولیه همچنان به سامان نرسیده اند، بروکراسی اداری و در نتیجه فراری دادن سرمایه گزاران، نمونه کوچکی از عملکرد مدیران سال های اخیر سازمان منطقه آزاد کیش بوده است.

پس از برکناری شبانه غلامحسین مظفری، مرتضی بانک دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد و تجاری در یک مراسم تودیع و معارفه، جعفر آهنگران را به عنوان سرپرست موقت سازمان منطقه آزاد کیش معرفی کرد و گفت به زودی برای معرفی مدیرعامل جدید به کیش باز خواهد گشت. ولی با استعفای مرتضی بانک از دبیرخانه و جایگزینی حمیدرضا مومنی، مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش همچنان در اختیار جعفر آهنگران باقی ماند و حکم او دائمی شد. با توجه به مدیریت بسیار ضعیف وی، در ماه های اخیر روزی نبوده است که حواشی و دعواهای داخلی سازمان منطقه آزاد کیش به بیرون درز نکرده باشد و شاهد اخبار ضد و نقیض و مصاحبه های جنجالی نباشیم. در تازه ترین حاشیه های ایجاد شده، تنها در سه روز ، سازمان منطقه آزاد کیش سه مدیرکل حراست را به خود دیده است. هفدهم شهریور اعلام شد که زین العابدین نیکمرام جایگزین فرامرز صحرایی مدیر حراست سازمان منطقه آزاد شده است که چرایی این امر حواشی بسیاری را رقم زد و تنها سه روز بعد در یک مراسم تودیع و معارفه، جعفر شیرزاده به عنوان سرپرست اداره کل حراست سازمان معرفی شد. پول پاشی و پرداخت رقم های سنگین به برخی خبرگزاری ها، روزنامه ها و پایگاه های خبری در سرزمین اصلی و تعدادی از نور چشمی ها در جزیره کیش برای ایجاد حفاظ رسانه ای و تبلیغات از دیگر اقدامات مدیران فعلی بوده است.

با توجه به اینکه آهنگران، سال ها در دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد فعالیت داشته است، حضور و سفرهای متعدد حمیدرضا مومنی دبیر فعلی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به کیش سوالات بسیاری را نزد افکار عمومی ایجاد کرده است. این روزها فعالان اقتصادی واقعی کیش، ساکنان و فعالان صنوف مختلف در پیام ها و تماس های خوذ، خواهان تغییر سریع مدیریت و معاونان پر حاشیه و کاهش حواشی جزیره کیش هستند تا با تمرکز بر رفع موانع موجود و تلاش مضاعف در حل مشکلات، شاهد بازگشت رونق اقتصادی و شرایط بهتر در جزیره کیش باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش