شما اینجا هستید
اخبارکیش » اولین اقدام اضطراری دبیر جدید مناطق آزاد کشور

با روشن شدن تکلیف پست حساس و پر اهمیت دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور که سرانجام پس از کش و قوس های فراوان به ” سعید محمد ” فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا رسید، اخبار امید بخشی از جانب فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و بسیاری از مردم به گوش می رسد.
مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد کیش که به عنوان پایگاه ژن های خوب دولت روحانی شناخته می شد و اتهامات گسترده ای که اخیرا گریبانگیر برخی بستگان دور و نزدیک پاستور نشینان قبل شده است، بیش از هرچیز درگیر فساد سازمانی و تَرک فعل بوده و طعم تلخ این امر را چشیده است. عقب ماندگی در حوزه فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و عمرانی و زیرساخت، ناامنی فضای سرمایه گذاری و خروج سرمایه، مهاجرت معکوس و تخلیه نیروهای متخصص و خدمات رسان و در نهایت بی اعتمادی به دولت، حاصل هشت سال حکم رانی نیروهای غیرمتخصص ناکارامد در پست های سازمان منطقه آزاد کیش بوده که این امر بر کسی پوشیده نیست.
اکنون با سابقه پیشین و روحیه ی فساد ستیز دبیرجدید مناطق آزاد کشور، اندک نور امید در حال تابیدن است و بسته به اولین اقدامات عملی سعید محمد، قضاوت ها شروع به شکل گیری می نماید و نشان خواهد داد که جزیره کیش، پس از سالها به مسیر جبران عقب ماندگی و شروع روند رشد خود بازخواهد گشت یا همچنان به همین مسیر تا نابودی کامل ادامه خواهد داد.
با توجه به موقعیت ویژه جزیره کیش به عنوان اولین منطقه آزاد کشور و با توجه به ذره بینی که اکنون، از سوی بسیاری مردم و سرمایه گذاران و فعالان رسانه ای، به دقت تحولات این منطقه را رصد نموده و حتی آن را قابل تعمیم به بقیه مناطق آزاد می داند، انتخاب مدیرعامل و تیم معاونان به همراه برنامه ی راهبردی و ریل گذار توسعه این موقعیت استراتژیک، تکلیف را مشخص خواهد کرد. لذا تعیین مدیران متخصص و با روحیه فساد ستیز می تواند به عنوان اولین معیار انتخاب قرار گیرد. با توجه به وضعیت ویژه کیش نسبت به دیگر مناطق آزاد و شناخته شدن این جزیره تحت عنوان منطقه اقتصادی – گردشگری، حضور مدیرانی دنیا دیده و کاملا آشنا با حوزه اقتصاد گردشگری جهانی با سابقه تجربه مدیریت در فضای بین المللی، بی نیاز از ثروت اندوزی بدون داشتن چشم طمع به امکانات و موقعیت های حاضر، مردم دار و دارای منش والای اخلاقی و حرفه ای، از دیگر ویژگی هاییست که کیشوندان و سرمایه گذاران آن را عامل موفقیت یک مدیرعامل در این جزیره می دانند. البته ذکر این نکته ضروریست که صرفا حضور فردی با چنین ویژگی ها برطرف کننده مشکلات پیچیده کیش نمی باشد و حضور تیمی پاکدست، منسجم و با انگیزه و دارای افق بلند مدت لازمه موفقیت یک مدیرعامل و سازمان تحت نظارت اوست.
امید است در آینده نزدیک، با خروج هر چه زودتر بازماندگان بلاتکلیف دولت قبل و حضور تیم جدید و با انگیزه، امیدها به کیش بازگردد و روند رشد و توسعه کیش پس از سالها به مسیر واقعی خود هدایت شود

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. شهرزاد ق

    برخی از معاونان و داماد ها و خواهرزاده ها و بستگان همچنان سودای ماندن دارند. باید به تخلفاتشان رسیدگی شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش