شما اینجا هستید
اجتماعی » شناسایی گونه جدید مرجان سخت در آب‌های جزیره کیش

مریم محمدی رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: گونه شناسایی شده از نوع مرجان (Plesiastrea versipora) است که این نوع در نواحی معتدل و هم استوایی قادر به زیستن بوده و با نام علمی “مرجان مغزی آناناسی” شناخته شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل شباهت ظاهری که گونه مذکور با سایر مرجان‌های سخت از قبیل مرجان‌های فوید و Cyphastrea دارد در نگاه اولیه به اشتباه جزو آنها در نظر گرفته می‌شود.
محمدی افزود: این گونه مرجان همانند سایر مرجان‌ها نظیر مرجان‌های فوید در اعماق ۱۵ تا ۱۶ متری به طور پراکنده در جزیره کیش زیست می‌کنند و پیش از این در ناحیه سنت برون (غرب جزیره کیش مابین کیش و هندورابی) مشاهده شده و تاکنون در جزیره کیش مشاهده یا گزارش نشده بود.

رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: مرجان Plesiastrea تنها دارای دو گونه با نام‌های Plesiastrea versipora و devantieri Plesiastrea است، که گونه دوم فقط در دریای سرخ یافت می‌شود. با شناسایی این گونه جدید مرجان در جنوب شرقی جزیره، تعداد گونه‌های مرجانی سخت جزیره کیش به ۳۰ گونه افزایش یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. رامین کتابی

    خسته نباشید چرا عکس اون مرجان رو نگذاشتید و یک عکس از زیر آب دریای خاج کشور قرار دادید. خبر نگاری درست از وظایف هر خبر نگاری ای هست و عکس غلط انداز شبهات زیادی را ایجاد میکند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش