شما اینجا هستید
اخبارکیش » پدیده چادرخوابی و خودرو خوابی مسافران و خواب مسئولین نظارتی و گردشگری کیش

در روزهایی که جزیره زیبای کیش، ایام کرونا را پشت سر گذاشته و به یمن زحمات کادر درمان و همکاری مردم با فرهنگ کیش در وضعیت مطلوبی به سر می برد، سیل مسافران به این جزیره مرجانی سرازیر شده و آمارهای اعلامی از سوی سازمان منطقه آزاد کیش حکایت از رشد بالای ۶۰ درصدی مسافر دارد.

حال آنکه با افزایش بار مسافران به جزیره کیش و البته محدودیت های ظرفیتی آن از جمله هتل ها جهت اسکان، خبر از ضریب اشغال بالای هتل ها به گوش می رسد و همین امر لزوم کنترل ورود مسافر از سرزمین اصلی را دوچندان می کند.
متاسفانه در ماه های اخیر، در نقاطی از جزیره کیش شاهد معضلات متعدد فرهنگی و نقض مکرر مقررات حاکم بر کیش از سوی مسافران سرزمین اصلی بوده ایم. کافی است در شب هنگام و طلوع صبح، سری به برخی سواحل کیش زده و شاهد برپایی تعدادی چادر مسافرتی درون الاچیق ها و یا در سواحل زیبای مرجانی کیش باشیم. پدیده ی چادرخوابی عموما به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه هتل توسط برخی مسافران کیش رخ می دهد و با توجه به ممنوعیت برپایی چادر در جزیره کیش، این امر نقض قانون حاکم بر کیش تلقی شده و البته که چهره ای ناپسند و زشت به سواحل می دهد. در کنار پدیده ی چادرخوابی مسافران، پهن کردن لباس های خیس و آویزان نمودن تجهیزات مسافرتی از آلاچیق های سواحل نیز به چشم می خورد که در شأن کیش نیست.

همچنین اخیرا پدیده ی جدیدی به نام ماشین خوابی در کیش رویت شده است که مسافران با خودروی پلاک ملی وارد جزیره شده و بدون رزو محل اسکان رسمی، در خودروهای خود شب را به صبح می رسانند و در سرویس های بهداشتی عمومی کیش دوش می گیرند! برای پی بردن به واقعیت این امر کافی است سری به سواحل سیمرغ و پارک نیلوفر زده تا شاهد این حجم از نابه سامانی و نقض قوانین گردشگری باشید.
به راستی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش – که همچنان در ایام پرتردد سال، بدون معاون رها شده است – و بخشهای نظارتی و اجراییات شرکت عمران، آب و خدمات به این مسائل واقفند یا به دلایلی چون بالارفتن آمار کمی مسافران ورودی به کیش و یا بهانه ی عدم وجود ظرفیت هتلی و اقامتگاهی رسمی و غیر رسمی، تصمیم به چشم پوشی نسبت به این امر گرفته اند. حال آنکه پیش تر، در ایام پیک مسافر نوروز، کمپ های مسافرتی ساماندهی شده در محدوده ی نوبنیاد و جنب مصلی با خدمات عمومی دایر و تکلیف آن دسته از مسافرانی که با چادر به کیش می آمدند روشن بود اما حال، وضعیت نابه سامان و رها شده ای را شاهدیم که چهره ی سواحل زیبای کیش را بسیار نازیبا نموده است. لازم است مسئولین مخاطب این گزارش ضمن پاسخگویی، دلایل عدم وجود نظارت گذشته را نیز برای مخاطبان و کیشوندان بیان نمایند و هر چه سریع تر جهت ساماندهی وضعیت ناپسند موجود که موجب گلایه کیشوندان نیز شده است اقدام جدی نمایند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش