شما اینجا هستید
اخبارکیش » اختتامیه دومین جایزه ادبی کیش با عنوان داستان کوتاه جنوب برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، مراسم اختتامیه دومین جایزه ادبی کیش با عنوان داستان کوتاه جنوب با حضور نویسندگان مطرح کشور عصر پنجشنبه ۹ دی ماه در سالن ابن سینا مرکز همایشهای بین المللی کیش برگزار شد.
جایزه داستان کوتاه جنوب به همت سازمان منطقه آزاد کیش و دبیری علمی و اجرایی ابراهیم حسن بیگی از سال ۹۹ کلید خورد که اولین دوره آن سال گذشته و در شرایط سخت کرونایی به صورت مجازی برگزار شد. اما اختتامیه دومین دوره آن روز گذشته به صورت حضوری برپا شد.
ابراهیم حسن بیگی پیش از این هدف از برگزاری این جایزه را شناخت استعدادهای جوان و ترغیب داستان نویسان به نوشتن داستان های اقلیمی جنوب خوانده بود.
در این دوره بیش از ۴۰۰ اثر به دبیر خانه رسید که در دو مرحله داوری گردید. در مرحله نخست هیات انتخاب اقایان مجید ذاکری از بندرعباس. فرهاد رفیعی از شیراز و ابراهیم حسن بیگی از کیش ۲۰ اثر در بخش منطقه ای و ۳۰ اثر در بخش ملی به مرحله نهایی راه یافت که در این مرجله اقایان مجید قیصری. محمد کشاورز و احمد ارام اسامی برگزیدگان را اعلام کردند.

در مراسم معرفی نفرات برتر دومین جایزه ادبی کیش داستان کوتاه جنوب مقام اول بخش ملی به غلامرضا فولادوندی از تهران برای داستان آن دوتا زنبور سرخ، مقام دوم به سعید احمد زاده از شیراز برای داستان مردان غروب و مقام سوم عماد عبادی از شاهرود برای داستان مثل نخل الفارعه رسید.

حدیث ناظری از بندرعباس برای داستان کاغذ‌های باطله، سیده اکرم شاروبند آزاد از دشتستان برای داستان پیچ و سارا خادمی پور از اندیمشک برای داستان رستاخیز نیز به ترتیب به عنوان مقام‌های اول تا سوم این جایزه شناخته شدند.

مقاله رضا صادقی شهپر دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با عنوان مدرنیسم اقلیمی در مجموعه داستان “شنل پوش در مه” اثر عدنان غریفی، مقاله سیما پورمرادی دانش آموخته دکترا زبان و ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه با عنوان نمود ادبیات اقلیمی جنوب در رمان “راه شیری” اثر محمد ایوبی و مقاله شهلا رضوانی با عنوان نگاهی به رمان “اهل غرق” نوشته منیرو روانی پور نیز به عنوان مقالات برگزیده این جایزه شناخته شدند.

۳۸۷ اثر به دومین جایزه ادبی کیش داستان کوتاه جنوب ارسال شد و شامل ۲۸۱ اثر متعلق به بخش ملی و ۱۰۶ اثر نیز در بخش منطقه‌ای است که تمام آثار مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش