شما اینجا هستید
اخبارکیش » کیش پایلوت رشته جذاب هنرهای رزمی ترکیبی MMA می شود

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی کیش در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش درباره فعالیت این هیئت گفت:

در انتهای سال ۱۳۹۸ هیئت انجمن ورزشهای رزمی کیش را تحویل گرفتیم و در آن زمان تنها دو سه رشته رزمی زیر مجموعه این انجمن بود. متاسفانه با شیوع ویروس کرونا، فعالیت های ورزشی در کیش و کشور حدود دو سال تقریبا غیر فعال گردید. با پایان یافتن کرونا و بازگشایی سالن های ورزشی تصمیم گرفتیم که رشته های زیر مجموعه هیئت انجمن ورزش های رزمی را افزایش دهیم. در این زمینه لازم به ذکر است که تفاوت فدراسیون انجمن ورزش های رزمی با دیگر فدراسیون ها در این است که تک بعدی نیست و اکنون ۱۳۱ رشته ورزشی، زیر نظر این فدراسیون در حال فعالیت هستند که از نظر سبک، گروه و سیستم طبقه بندی می شوند.

احمد پاکنهاد افزود: جهت افزایش راندمان هیئت و جذب بیشتر مربیان و ورزشکاران، تعداد رشته های رزمی را توسعه دادیم. رشته های دفاع شخصی، موی تای، کیک بوکسینگ و کشتی سومو در کیش فعالیت داشتند که البته موی تای از هیئت ورزش های رزمی جدا شد و زیرمجموعه فدراسیون دیگری گردید. ما رشته های جوجیتسو، کیک بوکس wk ، کیک بوکس Imao ، رشته های رزمی ترکیبی mma و رشته بوکس شطرنج را به ورزش های رزمی کیش اضافه کردیم.با توجه به افزایش رشته های رزمی کیش از به نه رشته، مربیان و ورزشکاران حق انتخاب بیشتری برای فعالیت در رشته مورد علاقه خود دارند و این باعث ایجاد رقابت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: هیئت ورزش های رزمی کیش چند هدف را دنبال می کند. اولین هدف ایجاد کارگروه های تخصصی و فعال کردن کمیته های استعدادیابی در مدارس است. دومین هدف ما، افزایش ارتباط و تعامل با ارگان های نظامی و غیر نظامی در زمینه آموزش دفاع شخصی و رشته های رزمی به کارکنان و پرسنل این سازمان ها و ارگان ها است.

پاکنهاد با اشاره به اهمیت نقش ورزش در جامعه افزود: سرمایه گذاری در ورزش هزینه نیست و ما با ورزش می توانیم جامعه را سلامت نگه داریم و از بزهکاری و مفاسد اجتماعی جلوگیری کنیم. یکی از دغدغه های ما ایجاد صندوق حمایت از قهرمانان است که برای جزیره کیش کار سختی نیست.

به علت مهاجرت پذیر بودن کیش ما با کمبود ورزشکار ثابت و ماندگار مواجه هستیم و باید با ایجاد انگیزه ورزشکاران قهرمان خود را حفظ کنیم. به نظر من ایجاد صندوق حمایت از قهرمانان یکی از اولویت‌های ورزش کیش است و ما برای هیئت ورزشهای رزمی کیش این صندوق را راه اندازی خواهیم کرد.

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی کیش اعلام کرد: تاکنون رشته های رزمی ترکیبی MMA را در کشور نداشته ایم و جزو رشته های ممنوعه بود، این در حالی است که در دنیا بخش خصوصی سرمایه گذاری زیادی در این رشته انجام داده اند و در آمد زیادی از این رشته به دست می آورند.

اواخر سال ۱۴۰۰ با پیگیری های صورت گرفته ورزش ترکیبی MMA مجوز فعالیت در کشور را به دست آورد. سال گذشته من به اتفاق آقای تیموری که از مربیان برجسته کیک بوکس کیش هستند در دوره ورزش های ترکیبی MMA در تهران زیر نظر مربی هلندی شرکت کردیم و این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشتیم. با پیگیری ها و تعامل صورت گرفته با فدراسیون توانستیم موافقت فدراسیون ورزشهای رزمی را جهت پایلوت شدن کیش در برگزاری مسابقات ورزش های رزمی ترکیبی MMA بگیریم تا بتوانیم مسابقات آسیایی و جهانی این رشته را در کیش برگزار کنیم و اطمینان داریم با توجه به پر طرفدار بودن و جذابیت های آن می توان تعداد زیادی گردشگر ورزشی را به کیش جذب کرد. وی از موافقت فدراسیون جهانی و فدراسیون کشوری ورزش های رزمی با برگزاری مسابقات سوپر لیگ کشور و مسابقات آسیایی در کیش خبرداد و افزود: از مسئولان ورزش جزیره کیش که همیشه هم همراه بوده‌اند درخواست می‌کنیم تا در زمینه جاگذاری و نصب گیج یا همان قفس مسابقات و تامین امکانات ما را یاری کنند.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش