شما اینجا هستید
اخبارکیش » سرانجام وعده ها چه شد؟

اکنون حدود چهار سال است که ظلم بزرگی بر مناطق آزاد کشور و به ویژه جزیره کیش و قشم سایه افکنده و مردم این مناطق را از یک حق ابتدایی خود یعنی داشتن یک وسیله نقلیه ی ایمن و با کیفیت محروم نموده اند و هر روز با وعده ای جدید برای تصمیم گیری با هزار اما و اگر و شرط و تبصره، زمان میخرند. اما در سرزمین اصلی، دولت با سیاست اتخاذ شده، اقدام به عرضه محدود خودروهای چینی درجه دو و سه توسط خودروسازان بخش خصوصی ( با سه تا چهار برابر قیمت جهانی ) نموده تا عطش چند ساله بازار مشتریان مصرف کننده را تعدیل کند. اخیرا نیز توپ واردات خودرو در زمین دولت افتاده و در تلاش است با توجه به شرایط ذخائر ارزی کشور، تعداد بسیار محدودی خودرو به کشور وارد نماید تا بلکه بتواند به نیاز ایرانیان پاسخ دهد.
واردات خودرو با کیفیت مناسب به جزیره کیش در هر دو حوزه عمومی و خصوصی همچنان در هاله ای از ابهام بوده و علیرغم دستورات متوالی مدیران، اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است. قیمت خودروی شخصی بسیار بالا و هر روز نیز به واسطه عدم تصمیم گیری سریع مدیران محلی و مسئولان دولتی هم پای قیمت ارز افزایش می یابد. جزیره کیشی که روزگاری با خودروهای با کیفیت و زیبای خود و حمل نقل عمومی پیشرو و مطلوب شناخته می شد، امروز از بسیاری از شهرستان های سرزمین اصلی نیز عقب افتاده است !
فصل گرما در جزیره کیش نزدیک است و تاکسی های فرسوده و قدیمی کیش با ظاهری نامناسب و فضای داخلی نامطلوب بعد از سالها نیازمند نوسازی هستند. همچنین مینی بوس های جزیره کیش که نقش مهمی در جا به جایی اقشار متوسط و کم در آمد دارند، سالیان متمادی است دچار فرسایش شده اند و نه تعداد بسیار کم آنان و نه امکانات آن، پاسخگوی نیاز گردشگران و ساکنان نیست. در فصول گرم، مردم توان توقف و صبر طولانی مدت در ایستگاه ها را برای رسیدن تاکسی یا مینی بوس نداشته و موتورهای شارژی نیز عملا غیرقابل استفاده می باشند که این مسأله موجبات اعتراض گسترده آنان را به وجود می آورد. خرید مینی بوس و افزایش تعداد آن در جزیره توسط خودروسازان داخلی یکی از راههای موجود می باشد که امید است سازمان منطقه آزاد کیش هر چه سریع تر تصمیم عاجل در این خصوص اتخاذ نماید.
با توجه به مصوبه اخیر سازمان مبنی بر افزایش مدت ماندگاری خودرو کیشوندان تا سه ماه و البته ورود خودروهای بی کیفیت و قدیمی و ناایمن داخلی به جزیره، مردم صبور و شریف جزیره کیش انتظار به حقی جهت پایان دادن به این معضل گسترده در کیش دارند و از نماینده مردم غرب هرمزگان، شورای شهر، سازمان منطقه آزاد کیش و دبیرخانه مناطق آزاد کشور انتظار می رود موضوع واردات خودرو طبق قوانین مناطق آزاد را در دولت پیگیری و اقدام عملی ترتیب دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. موقر

    این برادر کشاورز هنوز سر و ته جزیره رو نمیشناسه و هیچ کدام از معاونینش با جزیره آشنا نیستند. معضلات جزیره کم نیست اما حداقل کمی اقدام عملی ببینیم و دلمان خوش باشد. آن هم نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش