شما اینجا هستید
اخبارکیش » ادامه مهاجرت کیشوندان از جزیره کیش به سرزمین اصلی/بی عملی سازمان به عنوان تنها نهاد حاکمیتی در جزیره کیش

جزیره زیبای کیش در ماه های اخیر بیش از گذشته درگیر مسائل متعدد و حل نشده خود شده است و همین امر، روند خروج کیشوندان از جزیره را تسریع بخشیده است. این امر علیرغم بازتاب گسترده در رسانه های محلی مستقل و غیرسازمانی جزیره کیش و تأکیدات مکرر و چندباره ائمه محترم اهل تسنن و تشیع در نماز جمعه، با هیچ واکنش، اقدام موثر یا پاسخی از سوی مدیران متولی امر مواجه نشد و معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، همانند بسیاری از مسائل دیگر سکوت اختیار کرده اند. بدون شک و به روشنی، خروج اندک نیروهای متخصص باقی مانده در حوزه های مختلف همچون ساختمانی و مهندسی، پزشکی، حوزه خدمات عمومی، تأسیسات برق و مکانیک، شبکه و آی تی و بسیاری مشاغل دیگر که مردم به طور روزانه نیازمند دریافت خدمات از آنان می باشند، باعث به وجود آمدن مشکلات فراوان برای کیشوندان شده است و جزیره نشینان، علاوه بر کمبود محسوس نیروهای متخصص، باید با مبالغ بسیار بالاتر از عرف و صرف زمان بیشتر نیز جهت دریافت خدمات اقدام نمایند.
این مسأله، یعنی تخلیه کیش که به مقطع شبه بحرانی خود نزدیک می شود و پیش بینی می گردد در ماه های اخیر و با ورود به فصل گرما نیز سرعت گیرد، نیازمند ورود موثر حاکمیت و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای افزایش ماندگاری ساکنین در جزیره است.
مشکل لاینحل مسکن و اجاره بهای غیرمنطقی و بالای آن که کمتر کسی است با آن دست و پنجه نرم نکند، عدم ورود حتی یک دستگاه خودرو عمومی یا شخصی به عنوان ابتدایی ترین نیاز جزیره نشینان در آب و هوای گرم و شرجی و قیمت سر به فلک کشیده آن، مسائل حل نشده آموزش و پرورش کیش، قیمت بالای اجناس و کالاها و هزینه بالای زندگی در کیش از مهم ترین عوامل کاهش تاب آوری کیشوندان و تصمیم آنان به خروج از جزیره است که برخی از این مسائل از سالها پیش وجود داشته و برخی نیز اخیرا ایجاد شده اند.
حال، سوال بسیاری از مخاطبین و کیشوندان باقی مانده در جزیره این است که سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده تام الاختیار دولت، که وظیفه مدیریت یکپارچه جزیره کیش را در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، گردشگری و عمرانی بر عهده دارد از زمان ابتدای دولت تا کنون چه اقدام موثری جهت بهبود شرایط زندگی نابسامان کیشوندان پس از اتمام هشت سال ناکارامدی و نزول کیش در دولت پیشین نموده است؟ به نظر لازم می آید این سازمان، جهت تنویر افکار عمومی کیش، گزارشی از اقدامات عملی و به نتیجه رسیده یا در حال انجام خود را ( نه اقدامات تأکیدی و دستوری ) جهت اطلاع مردم به صورت گزارش ارائه نماید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش