شما اینجا هستید
اخبارکیش » عدم تعامل سازمان منطقه آزاد کیش با رسانه های منتقد

رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان، وظیفه اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف به افراد جامعه را بر عهده دارند و از این رو دعوت از خبرنگاران در جلسات به معنای اهمیت قائل شدن مسئولان برای اطلاع‌رسانی سریع و صحیح در مورد تصمیمات اتخاذ شده است.
رویکرد مسئولان بلند پایه کشورمان نیز در حوزه اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی به جامعه به صورت شفاف و به موقع است اما در حوزه اطلاع‌رسانی در جزیره کیش همچنان نگاهی بسته وجود دارد. مدت‌ها است که در بیشتر مواقع خبرنگاران منتقد بنا به رفتار سلیقه‌ای و غیر حرفه‌ای مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، به جلسات و نشست‌ها دعوت نمی‌شوند و نکته قابل تامل‌تر اینکه، متاسفانه تاکنون مدیرعامل سازمان نیز نه تنها به این رفتار غیرحرفه‌ای واکنشی نشان نداده بلکه در حد یک پاسخ هم به چرایی عدم دعوت از اصحاب رسانه نپرداخته است.
می‌توان گفت دلیل اینکه در اکثر برنامه‌ها و نشست‌ها از خبرنگاران منتقد و مطالبه‌گر دعوت نمی‌شود این است که مدیران ناکارآمد از تیغ سوالات چالشی خبرنگاران رهایی یابند؛ در واقع عملی ناپسند و غیرحرفه‌ای‌،
و جای تاسف بسیار که اولین‌بار هم نیست روابط عمومی سازمان مبادرت به چنین برخوردهای تبعیض آمیزی با رسانه‌ها می‌کند.
برخی رفتارها از جمله عدم دعوت از همه رسانه‌ها برای حضور در جلسات، برخورد تبعیض آمیز و سلیقه‌ای با خبرنگاران، بی‌اطلاعی رسانه‌ها از سفر برخی مدیران ارشد به جزیره کیش و عدم انعکاس عملکرد سازمان در سطوح محلی و ملی از نقاط منفی و بارز مدیریت ضعیفی است که در چند ماه اخیر روابط عمومی سازمان را با چالشی جدی مواجه کرده و باعث شده جزیره کیش در سطح ملی نیز از چشم و نظرها بیافتد.
کیش که به مدد همت بلند رسانه‌های محلی و تلاششان در انعکاس فعالیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی همواره در تیتر اخبار به ویژه حوزه‌های اقتصادی و گردشگری مطرح بود، اینک در دام بی‌تدبیری‌های رسانه‌ای اسیر است.
امیدواریم مسئولان با استفاده از مدیران کارآمد و پرتوان و آشنا به فضای رسانه‌ای عصر ارتباطات، ضمن تعامل بیشتر با خبرنگاران، از این بازوی توانمند و ظرفیت کم‌نظیر در جهت انعکاس هرچه بیشتر اخبار، آگاهی‌بخشی به مردم، شفاف‌سازی امور، ارتقاء جایگاه کیش در سطح ملی، افزایش نقاط قوت و نیز رفع مشکلات جزیره کیش گام بردارند.
ما نیز به امید روزهایی روشن‌تر در فضای فعالیت‌های رسانه‌ای کیش یکدیگر را بشارت می‌دهیم:
اندکی صبر سحر نزدیک است

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش