شما اینجا هستید
اجتماعی » آغاز ثبت نام دانش آموزان پایه اول در کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، پرویز حیدری راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش و اداره کل استان هرمزگان مبنی بر شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲، نام نویسی دانش آموزان در پایه اول ابتدایی در این جزیره آغاز شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون نام نویسی دانش آموزان با رعایت قوانین و مقررات مربوطه آغاز شده و با توجه به عدم فعال شدن پیش ثبت نام در سامانه pada.medu.ir فعلا ثبت‌نام به صورت حضوری انجام می شود.
رییس اداره آموزش و پرورش کیش افزود: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش به زودی با فعال شدن سامانه پیش ثبت نام امکان پیش ثبت نام از طریق این سامانه برای والدین فراهم می شود.
وی در خصوص ثبت نام میان پایه ها نیز گفت: با توجه به اینکه نام نویسی این دانش اموزان در خود آموزشگاه صورت می‌گیرد بعد از اعلام نتایج نمرات خرداد ماه ارتقاء دانش آموزان در همان مدارس انجام خواهد شد.
حیدری راد یادآور شد: در صورت تقاضای دانش آموز برای جابجایی و یا تغییر رشته که جز موارد خاص حساب شده و توسط معاونت های اموزشی اداره آموزش و پرورش تعیین تکلیف خواهد شد.
رییس آموزش و پرورش کیش همچنین در خصوص ثبت نام در سایر پایه های ورودی نیز گفت: نام نویسی پایه هفتم بعد از اعلام نتیجه دانش آموزان و با توجه به محدوده بندی صرفا از طریق سامانه پادا و ثبت نام پایه دهم نیز بعد از اعلام نتیجه و فراهم شدن نتیجه هدایت تحصیلی دانش آموزان امکان پذیر است.
این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است؛ در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش