شما اینجا هستید
اجتماعی » لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد مدیریت بحران کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، سعید پورزادی با حضور در برنامه شب‌های جزیره سیمای کیش در خصوص سفر به شهرستان بندرلنگه، گفت: درقالب یک تیم فنی به بندرلنگه سفر کردیم و جلسه‌ای با مجموعه فرمانداری با حضور استاندار و وزیر کشور برگزار کردیم.

وی با اشاره به حضور در منطقه سایه خوش استان هرمزگان گفت: ابنیه در این منطقه بیش از هفتاد تا هشتاد درصد بر اثر وقوع زمین لرزه تخریب شدند.

سعید پورزادی با اشاره به نوع مصالح به کار رفته در ساختمان و ابنیه روستای سایه خوش گفت: بیشتر سازه‌ها روستایی و ابنیه و مصالح دوام خوبی نداشتند.

وی با اشاره به وقوع چند پس لرزه قبل از زمین لرزه اصلی و شدید در منطقه گفت: وقوع پس زمین لرزه‌ها مردم را نسبت به بروز زمین لرزه اصلی هوشیار کرده بود و باعث شده بود که آمار مصدومان و فوتی‌ها کمتر باشد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: نیرو‌های امدادی و مجموعه ستاد مدیریت بحران در منطقه زلزله زده بسیار خوب عمل کرد و حضور وزیر کشور نیز نقطه قوت بود.

سعید پورزادی گفت: برنامه ریزی‌های برای ارسال کمک به منطقه زلزله زده سایه خوش انجام شده تا بتوانیم به مردم این منطقه کمک کنیم.

وی با اشاره به تلاش دستگاه‌های خدمات رسان در منطقه گفت: خوشبختانه شبکه آب در روستای سایه خوش به حالت عادی برگشته بود و چادر‌های امدادی نیز توزیع شده بود.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش با اشاره به وقوع زمین لرزه بامداد روز شنبه در منطقه و جزیره کیش گفت: کارگروه‌های فنی ستاد مدیریت بحران پس از وقوع زمین لرزه تشکیل جلسه دادند و برنامه‌های محوله خود را آغاز کردند.

سعید پورزادی با اشاره به اینکه ستاد اسکان از ۲۵ خرداد به همراه نیرو‌های امدادی و خدماتی آماده باش هستند، افزود: یکی از اولین اطلاع رسانی‌ها در شبکه خبر صبح روز شنبه از سازمان منطقه آزاد کیش انجام شد.

وی گفت: براساس داده‌های دستگاه و ایستگاه‌های لرزه نگاری که هفته گذشته از سوی مرکز لرزه نگاری کشوری، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در جزیره کیش راه اندازی شده اطلاعات زمین لرزه‌ها در منطقه به لحظه مشاهده و رصد می‌شوند.

سعید پورزادی گفت: ساعت ۵ صبح شنبه اولین جلسه ستاد مدیریت بحران کیش تشکیل و تصمیماتی شامل تعطیلی ادارات، نهاد‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات و شرکت‌ها به جز دستگاه‌های خدمات رسان و انتظامی اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی بازار‌ها را برعهده مدیریت بازار‌ها گذاشته شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: دانشگاه‌ها حق برگزاری امتحان حضوری ندارند و متاسفانه یکی از دانشگاه‌ها نسبت به برگزاری امتحان حضوری اقدام کرده بود که از این نظر گلایه‌مند هستیم چرا که خانواده دانشجو نگران است و دانشجو نیز دارای استرس است و اجازه برگزاری امتحان حضوری به هیچ دانشگاهی داده نخواهد شد.

سعید پورزادی گفت: اعلام شد که آزمون در محوطه باز برگزار می‌شود که ما در هوای گرم جزیره کیش اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

وی گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند براساس برنامه ریزی‌های خود نسبت به برگزاری امتحانات به شکل غیر حضوری و یا تعویق انداختن زمان امتحانات در جزیره کیش اقدام کنند.

وی افزود: مصوبات ستاد مدیریت بحران جزیره کیش برای همه سازمانها، نهاد‌ها و ادارات و دانشگاه‌های جزیره کیش لازم الاجراست و پای بندی به مصوبات ضروری است.

سعید پورزادی گفت: آزمون سراسری کنکور باتوجه به اینکه این آزمون از یکسال گذشته برنامه ریزی شده بود خوشبختانه با در نظر گرفتن تمهیدات لازم در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران بدون مشکل برگزار شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: در حوزه‌های اسکان موقت مردم، خدمات رسانی دستگاه‌ها، تهیه اقلام و مواد غذایی و برقراری پرواز‌های روزانه و فوق العاده تصمیم گیری شده است و مردم هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

سعید پورزادی تاکید کرد: با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه موقعیت اضطراری و برقراری پرواز‌های ضروری هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: ساکنان و گردشگران در جزیره کیش هیچ جای نگرانی است و این التهاب را در شبکه‌های اجتماعی توسعه ندهند.

سعید پورزادی گفت: مدیرعامل منطقه آزاد کیش شرکت‌های هوایی را رصد می‌کنند و بررسی می‌کرد و امیدواریم هرچه سریعتر به شرایط پایدار برسیم.

وی گفت: مردم سعه صدر داشته باشند و بحران زلزله را تبدیل به یک سانحه بزرگ نکنند و شرایط را مدیریت کنند.

رئیس ستاد مدیریت بحران جزیره کیش گفت: سفر‌های دریایی در جریان است و تعداد بیشتری را نیز پیش بینی شده است.

سعید پورزادی تصریح کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌های عضو ستاد مدیریت بحران کیش و نهاد‌های خدمات رسان در کنار سازمان منطقه آزاد کیش شبانه روز درحال انجام وظیفه و خدمت هستند.

وی گفت: مکاتبات لازم با گمرک کیش انجام شد و از عصر روز شنبه یازدهم تیر برخی مشکلات حل شد و افرادی که قصد خروج با خودرو را دارند برای خروج مشکلی نداشته باشند.

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: مردم هوشیار باشند و با توجه به اینکه پس لرزه‌ها ادامه دارند نیاز است نکاتی را در خصوص اینکه در هنگام بروز لرزه در چه قسمتی از ساختمان قرار بگیریم لازم است.

سعید پورزادی گفت: وقتی لرزه رخ می‌دهد با حفظ آرامش در لحظه اقدام کنیم و بدون شتاب زدگی در مثلث حیات ساختمان قرار بگیریم.

وی تصریح کرد: در هنگام بروز زمین لرزه کنار پنجره ها، دیواره‌های جانبی، زیر سقف‌های کاذب قرار نگیریم و در کنار ستون‌های اصلی منازل و یا در چارچوب در‌ها قرار بگیریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش