شما اینجا هستید
اخبارکیش » زنگ خطر برای گردشگری کیش به صدا درآمده است

دو جزیره قشم و کیش که به عنوان جزایر مناطق (بخوانید آزاد) در کشور به شمار می روند، به لحاظ گردشگری تفاوت ماهوی دارند و برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند.

پس از حواشی فراوان مدیرعامل پیشین منطقه آزاد قشم و اخبار منتشره در خصوص برخی مسائل و پرونده های مالی سازمان منطقه آزاد قشم در دولت روحانی، و پس از روی کار آمدن مدیرعامل جدید این سازمان، تغییر و تحولات مدیریتی در آن آغاز شد. اما در اقدامی پسندیده، تمرکز این سازمان بر توسعه گردشگری مغفول مانده قشم تغییر جهت داد و در همین راستا، در تاریخ ششم خرداد امسال، یکی از مدیران بسیار موفق حوزه گردشگری جنوب به عنوان معاون گردشگری قشم منصوب شد. ایوب زارعی را در حوزه مدیریتی خطه جنوب کشور همه می شناسند. شهردار پیشین بندر تاریخی کُنگ که امروزه توسعه و رشد آن زبانزد است و جوایز مختلفی نیز نصیبش شده و رضایت مردمان کُنگ را در دوران مدیریت وی مشاهده میکنیم. حال حوزه کاری وی وسیع تر و مسئولیتش سنگین تر شده است اما انگیزه و دغدغه توسعه و رشد برای حوزه مسئولیتش هم به مانند گذشته بیشتر شده است. این روزها با توسل به تخصص و تیم رسانه قدرتمند خود، برای جذب سرمایه گذاران از همگان دعوت می کند، به مشارکت وا میدارد، دیدار می کند، کارگاه های مجازی می گذارد و با دانش به روز خود در خصوص جنوب کشور، علاقه مندان خود را نیز دارد. بماند که چگونه در کمتر از یک ماه مسلط پا در میدان گذاشته و از اتاق در بسته سازمانی بیرون آمده برای رفع فقر و توسعه گردشگری جزیره قشم تلاش می کند.

این موضوع به این جهت مطرح می گردد تا بدانیم بر سر جزیره زیبایمان کیش که قشم یکی از رقبای اصلیش محسوب می شود چه آمده است. احتمالا هنوز بسیاری از کیشوندان نام معاون جدید گردشگری که هیچ، نام مدیرعامل خود را کمتر شنیده اند. برنامه ی مدوّنی در حوزه گردشگری با توجه به عزل و نصب های پیاپی از دولت قبل و دولت فعلی در زمینه توسعه گردشگری ( برون رفت از مشکلات گردشگری ) مشاهده نمی شود.

علیرغم تلاش برخی معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش، در مجموع صدای هماهنگی از این مجموعه شنیده نمی شود و هیچ کس نمیداند برنامه این سازمان برای حل مشکلات چیست. کما اینکه تاکنون نیز اقدام موثری در خصوص رفع مشکلات کیش صورت نگرفته است. این مقایسه در خصوص اشخاص و شیوه مدیریت و تأثیرگذاری آنان بر جامعه نه برای تبلیغ یا تخریب افراد است، برای آن است که نام و نشان و عملکرد مسئولان محترم پیش روی آحاد مردم قرار دارد و کسانی که اخبار سیاست را دنبال می کنند می دانند که تخصص و آشنایی افراد بر حیطه مسئولیت، شرط اول برای قبول مقام است. آنچه در عمل در کیش اتفاق می افتد بر همگان روشن است، اما قضاوت با مردمی است که هنوز در جزیره مانده اند و همچنان در انتظار شکستن سکوت مسئولان و عمل به شعارهای داده شده.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش