شما اینجا هستید
اخبارکیش » حلقه مفقوده ی مدیران جدید الورود کیش، نشنیدن انتقادات است

رضا رشید پور را همه می شناسند. مجری توانمند صدا و سیما، فعال حوزه هوانوردی و دانش آموخته در حوزه مهندسی و عمران. مدتی است جزیره کیش را به عنوان خانه خود برگزیده و کسب و کاری در یک مرکز پذیرایی در کیش دایر کرده و کمتر کیشوندی است که آن را به نام کیفیت و فضای زیبایش نشناسد. اخیرا صفحه اینستاگرامی با عنوان کیشی نو در بستر مجازی راه اندازی کرده که عمده موضوعات آن به دغدغه های کیش، موضوعات روز گردشگری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این جزیره باز می گردد و مخاطبان فراوانی را از سراسر ایران و به ویژه کیش با خود همراه کرده است. در برنامه های زنده ای که از این رسانه اجتماعی خصوصی پخش می شود، به راستی جزئی ترین مسائل جزیره که دغدغه بسیاری از کیشوندان و سرمایه گذاران است به بحث گذاشته می شود و برای مخاطب عام نیز جذابیت و البته افسوس دارد. امید آن می رفت مدیران این جزیره تا این اندازه به مسائل مرتبط با حوزه گردشگری و اقتصاد اشراف داشتند و می توانستند ضمن درک وضعیت رکود مطلق جزیره، راهکارهای موثر برای برون رفت از این وضعیت ارائه کنند. و اما موضوع این تحلیل، نه شخص مورد نظر که البته وجود این گونه افراد و هنرمندان پرمخاطب، اعتباربخشی به جزیره کیش بوده است، بلکه ده ها دغدغه مند جدی، فعال و دارای تخصص در حوزه اقتصاد گردشگری و مدیریتی و …
است که با دیدن شرایط نا به سامان مدیریتی جزیره کیش، علیرغم تلاش های فراوان همانند بسیاری از ساکنین کیش از سو مدیریت ها چه در حوزه کلان کشوری و چه محلی گلایه دارند.

به راستی، مدیران جدیدالورود سازمان منطقه آزاد کیش که هنوز کیشوندان نام برخی از آنان را هم نشنیده و چهره شان را هم ندیده اند و تا کنون هیچ گونه تحلیل، موضع یا سخنی از زبانشان در خصوص کیش جاری نشده، چه میزان از سرمایه انسانی و اعتبارات و تخصص حوزه خصوصی و اشخاص در این جزیره مطلع اند و تا چه اندازه از فرصت حضور این دغدغه مندان در مشارکت دادن در تصمیم گیری ها و اقدامات بهره می برند. جواب این است : تقریبا هیچ.
در سراسر دنیا، نهادهای دولتی و حاکمیتی، با دعوت مکرر و استقبال از فعالین، دغدغه مندان، نمایندگان اصناف، نخبگان، فعالین اجتماعی و سیاسی و حتی سلبریتی ها، جهت اعتبار بخشی به نهاد مربوطه و به روز رسانی خود اقدام می کنند و همین امر نتایج خوبی را نیز به همراه خواهد داشت. با توجه به اینکه بسیاری از این افراد، روزانه در بطن جامعه و با اقشار مختلف مردم در ارتباط اند، درک دقیق تر و صحیح تری از وضعیت اجتماعی اقتصادی و جزئیات آن داشته و با توجه به اینکه بسیاری از این افراد، به واسطه حیطه فعالیت خود، دیگر نقاط جهان را نیز نظاره کرده اند، دارای راهکار و راه حل هایی می باشند که می تواند کارگشای بسیاری از مشکلات لاینحل جزیره کیش باشد. لذا لازم است با بهره گیری از ظرفیت های نهفته ی موجود در کیش، به طور جمعی برای برون رفت از مشکلات عدیده کیش چاره ای اندیشیده شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش