شما اینجا هستید
اجتماعی » تله گذاری و مراقبت حشره شناسی پشه آئدس در کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، لیدا تفتی گفت: در راستای پیشگیری و مراقبت انسانی و چک حشره شناسی و با توجه به اهمیت برنامه نظام مراقبت بیماری‌های منتقله از پشه آئدس (تب دنگی، چیکونگونیا و زیکا) و قرارگیری کشور ایران بر روی کمربند آئدس و امکان اپیدمی در صورت کنترل نکردن و مراقبت مطلوب در کانون‌های مورد نظر، توسط کارشناسان مرکز توسعه سلامت کیش، تله گذاری و مراقبت حشره شناسی پشه ائدس در مناطق مورد نظر انجام شد.

وی افزود: برنامه آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران، ویژه ماما‌های مرکز توسعه سلامت کیش اجرا شد.

تفتی خاطرنشان کرد: این برنامه در راستای تقویت سلامت مادران و با توجه به بازنگری کتابچه سلامت مادران در سال ۱۴۰۱ برگزار شد.

مسئول روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به اینکه استفاده از راهنمای سلامت مادران در مراکز جامع سلامت اهمیت ویژه‌ای دارد، افزود: استفاده از این راهنما که از طرف دفتر سلامت مادران وزارت طراحی شده باعث راهگشایی و راهنمایی ارائه دهندگان خدمت و همچنین همسان سازی ارائه خدمات مادران در سراسر کشور می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ماه محرم در جزیره کیش نیز گفت: کارشناسان بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش از وضعیت بهداشتی هیئت‌های عزاداری نیز بازدید کردند.

تفتی تصریح کرد: بررسی شرایط بهداشتی مراکز تهیه و طبخ غذا در این مجموعه‌ها و ارائه توصیه‌های لازم به متولیان برگزاری، از موارد مورد توجه دراین بازدید‌ها است.

وی با بیان اینکه تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان مورد تاکید است، گفت: ساکنان جزیره کیش هر چه سریعتر برای دریافت نوبت یادآور و یا تکمیل نوبت‌های واکسیناسیون کرونا به مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی (مرکز بهداشت بوعلی) مراجعه کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش