شما اینجا هستید
اخبارکیش » یکشنبه طلایی

با سلام و ضمن تشکر و سپاس از تمامی اعضا جامعه مراکز پذیرایی کیش، پیج های تبلیغاتی و اطلاع رسانی در فضای اینستاگرام، گروه ها و کانالهای فضای مجازی همچون(در شهر، نقد حال و اندیشه کیش و . . .)، تمامی کیشوندان عزیز و گرامی و همچنین شرکت کنندگان در پویش یکشنبه سیاه، موارد مختصر به عنوان نظر شخصی و پیشنهاد به حضورتان ارسال می شود. چند سالی است در ایران جمعه سیاه بدون توجه به سابقه تاریخی و دلیل نامگذاری آن برگزار می شود درحالی که این رسم همچون روز هالووین در فرهنگ ما ایرانیان نیست و ما بایستی نسخه ایرانی آن را برای خود داشته باشیم و اکنون کار بسیار زیبا و پسندیده ای شد و در جزیره زیبای کیش یکشنبه سیاه را معرفی نموده اند که امید است دیگر صنوف نیز چنین کنند، شاید به چند دلیل: نخست، روز یکشنبه با توجه به تعطیلی دیگر کشورها، تداعی کننده روز تعطیلی و تفریح است؛ دلیل دیگر اینکه غیر مستقیم بحث خرید ارزان قیمت و ارائه تخفیف زیاد فروشندگان را که در روز بلک فرایدی رخ می دهد برای عموم مردم یادآوری می کند و سوم، در جزیره کیش یکشنبه ها روز کم مسافر محسوب میشود و فرصت مناسبی برای ارائه خدمات به کیشوندان و خانواده های محترم آنان است و می توان با تخفیف ۵۰ درصدی جای خالی گردشگران توسط اکثر کیشوندان پُر شود. بهرحال ایده ی خوبی است یک بازی دوسر سود است که هم باعث درآمدزایی و انبارگردانی رستورانها می‌شود و هم خریداران مخصوصاً کیشوندان را که حدود دو سال به دلیل بحران کرونا کمتر به رستوران ها می رفتند ترغیب و بیشتر راضی و خشنود می‌کند. ولی موارد ذیل در نام گذاری این روز قابل تأمل است؛ بجای معرفی رنگ سیاه که در بعضی فرهنگ ها، نماد عزا و سوگواری و ماتم است، بنظر میرسد استفاده از این عبارت (یکشنبه سیاه) برای جزیره زیبای کیش که مکانی شناخته شده برای تفریح و سرگرمی است انتخاب مناسبی نباشد چرا که سیاه نشان‌دهنده رویدادی منفی و بدشگون است و پیشنهاد می شود رنگ شاد و روح افزایی(به عنوان مثال: یکشنبه طلایی، یکشنبه آبی، یکشنبه نارنجی، یکشنبه سبز و ….) منظور گردد زیرا از دیدگاه بازاریابی و روانشناسی رنگها، هر رنگ انرژی و معنای خاصی برای مصرف کننده و هدایت رفتارهای او هنگام خرید و تصمیم گیری دارد.
باعنایت به موارد فوق، به دلایل ذیل نام گذاری *یکشنبه طلایی* یا هر روز دیگر(دوشنبه، سه سنبه و …) بجای روز یکشنبه سیاه مناسب تر است و همچنین میتوان جوایز یا لوح ارزنده ای بر مبنای رنگ طلایی به قید قرعه در هر ماه به مشتریان اهدا نمود.

همانطور که مستحضرید رنگ خورشید مخصوصاً در هنگام طلوع در جزیره زیبای کیش، طلایی است که با تابش به سطح دریا، باعث شروعی دوباره و بخشیدن گرما به زندگی در پس تاریکی می شود. از این رو از گرما و قدرت بسیاری برخوردار است که افراد علاقه مند به آن رنگ از ویژگی هایی برخوردار هستند. نام رنگ طلایی نیز از فلز با ارزشی به همین اسم گرفته شده است که از خاصیت و قدرت بسیاری برخوردار است. گفتنی است که هر رنگ دارای ویژگی و شخصیت های منحصری نسبت به خود است. به طور کلی این رنگ از طیف های رنگ زرد است که با ترکیب دو رنگ زرد و کرم به دست می آید. این رنگ نام خود را از عنصر طلا گرفته است که از این رو در گروه رنگ های گرم قرار گرفته است. بنابراین:
به صورت کلی رنگ زرد و طلایی نشان دهنده شادی، لذت و خوش بینی است. رنگ زرد و طلایی طول موج بلندی دارد و همین موضوع آن را به یکی از قدرتمندترین رنگ ها بر روی روان انسان تبدیل کرده است. از طرفی دیگر رنگ زرد و طلایی جزو اولین رنگ هایی است که دیده می شوند.

۱٫هر زمان که بخواهید روحیه مخاطب را تقویت کنید، اعتمادبه‌نفس او را افزایش دهید یا برای بیننده پیامتان الهام بخش باشد، بهتر است از رنگ طلایی استفاده کنید.
۲٫رنگ طلایی بیانگر انرژی های روحانیت و معنوی است.
۳٫رنگ طلایی نشانه ثروتمندی و قدرت است.
۴٫طلایی به معنای موفقیت و کسب پیروزی است.
۵٫نماد مهربانی، دوست داشتن و محافظت نیز می باشد.
۶٫به معنای سلطنت و پادشاهی نیز است.
۷٫این رنگ در بسیاری از پرچم های کشور مختلف به معنای وحدت، یکپارچگی و همدلی است.
به طور کلی دوست داران رنگ طلایی در مواقعی که وضعیت ناخوشایند باشد احساس سرخوردگی و ناامیدی نمیکنند. در زندگی قوانین و احترام را بسیار دنبال میکنند. این گونه افراد وفادار، قابل اعتماد و پیش آماده هستند. از خصوصیات دیگر این افراد این است که کامل، معقول و وقت شناس می باشند. بسیار با ایمان و دارای ثبات رفتاری هستند. افرادی مراقب و محتاط هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش