شما اینجا هستید
اخبارکیش » دبیرخانه صندوق اعتبارات هنری در کیش راه اندازی خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سیدمجید پوراحمدی در جمع فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کیش، گفت: یکی از طرح‌های اصلی حمایتی در راستای تحقق عدالت فرهنگی، توجه به طرح‌های هنری و فرهنگی و همچنین صنایع خلاق است.

وی با اعلام اینکه تفاهم نامه حمایت از طرح‌های فرهنگی و هنری با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به تازگی منعقد شده است، بیان کرد: در این تفاهم نامه نگاه دانش بنیانی به طرح‌های هنری و فرهنگی و همچنین صنایع خلاق وجود دارد.

پوراحمدی افزود: قرار است طرح‌های برجسته حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در صندوق هنر بررسی و سپس برای بهره مندی از حمایت‌های مختلف و تحقق اقتصاد هنر، به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شوند.

سیدمجید پوراحمدی به تقویت ظرفیت‌های هنر کارت هم اشاره کرد و گفت: با تفاهم نامه‌های متعددی که به امضا رسیده، فرصت‌های گردشگری، تخفیفات سفر، خرید‌های فروشگاهی و اقامتی به امتیازات این کارت افزوده شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به ظرفیت‌های خوب جزیره کیش در حوزه هنر و فرهنگ گفت: تفاهم نامه‌ای هم با سازمان منطقه آزاد کیش بسته شده تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر طرح‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری را در این جزیره اجرایی کنیم.

در این مراسم سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و نمایندگان هنرمندان و اصحاب رسانه کیش به تشریح مهمترین مشکلات، خواسته‌ها و ظرفیت‌های خود پرداختند.

ایجاد دبیرخانه صندوق اعتبارات هنر در کیش، ارتباط مستقیم هنرمندان و فعالان هنری کیش با صندوق، تسهیل بهره مندی از صندوق هنر، اختصاص بودجه بیشتر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به هنرمندان و فعالیت‌های هنری، بازشدن پنجره ویژه جزیره کیش در صندوق اعتباری هنر و حل مشکلات بیمه‌ای هنرمندان از مهمترین مسائلی بود که در این جلسه مطرح شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش