شما اینجا هستید
اخبارکیش » کیش بر مدار نزول

هفته دولت به پایان رسید و علیرغم افتتاح چند طرح عمرانی و زیربنایی که با رعایت انصاف از موارد اثربخش و لازم برای کیش بود، اما آنچه در کف میدان میگذرد و این روزها بیش از پیش توسط اکثر کیشوندان باقی مانده در جزیره کیش احساس میشود، حرکت رو به نزول کیش در دولت جدید است.

برخی از مشکلات اساسی کیش که بارها در همه ی رسانه های مستقل و حتی وابسته به سازمان بیان شده از گذشته به ارث رسیده و مشکلات جدیدی هم در زمان مدیریت کشاورز و تیم جدید سازمان به کیش اضافه شده است. مدیریتی که ناکارامدی آن در حل و فصل امور ابتدایی جزیره سی و چند هزار نفری ( با در نظر گرفتن تعداد فراوان کیشوندان مهاجرت کرده در یک سال اخیر )، بسیار زود مشخص شد و صدای کیشوندان، ائمه جمعه، سرمایه گذاران و کسبه را درآورده است.

برای درک واقعیتی که شنیدن یا دیدن آن مورد تمایل برخی مدیران نیست، کافیست سری به سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما از مبدا شهرهای مختلف به کیش بزنید. تقریبا برای یک تا دو هفته آتی با پیام عدم موجودی بلیط مواجه خواهید شد و اگر به ندرت پروازی موجود باشد در سایه عدم نظارت و رها شدن بازار، با قیمت های نجومی و بسیار بالاتر از نرخ مصوب به فروش میرسد.

سازمان منطقه آزاد کیش، عاجز از کنترل قیمت افسارگسیخته مسکن و اجاره بها، مصوبات پی در پی خودرویی دولت که بازهم مناطق آزاد بعد از سه سال بلاتکلیفی از آن بهره ای نبرده اند، عدم امکان تهیه حتی یک دستگاه مینی بوس از شرکت های داخلی و عدم‌نوسازی ناوگان تاکسیرانی و حمل و نقل عمومی، قیمت بالای خدمات گردشگری و وجود اجناس بی کیفیت و یا ساخت داخل در بازارها، همه و همه دست به دست هم داده اند تا کیش با وضعیتی نابسامان، روزهای ناخوشی را تجربه کند و مهاجرت کیشوندان به شهرهای سرزمین اصلی یا ترکیه و امارات و … بیش از پیش سرعت گیرد.

این واقعیات تلخ وضع حقیقی میدان است. علیرغم تلاش هایی که در برخی حوزه ها مانند عمرانی و زیرساختی در حال انجام است اما تناسبی با نیاز کیش برای خروج از بحران ندارد. در دیگر حوزه ها نیز امید چندانی وجود ندارد.

ذکر این نکته ضروریست که این رسانه مستقل به بازتاب نظرات مردم کیش می پردازد و سیاه نمایی یا بحران سازی به هیچ وجه از سیاست های این رسانه نبوده و نخواهد بود و در زمان مناسب تلاش به امید آفرینی در سطح جامعه کیشوندان نموده است اما بیان واقعیات بدور از تحریف نیز در ادامه وظایف رسانه های مستقل می باشد که همیشه به آن پایند بوده ایم.

واقعیت این است که کیش بر مدار نزول است و با این دست فرمان ره به ناکجا آباد خواهیم برد. لازم است با یک اتحاد و هم افزایی و چانه زنی قدرتمند در تهران و یک برنامه ریزی منسجم با بخش خصوصی هر چه زودتر فکری به حال این بیمار رو به احتضار شود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش