شما اینجا هستید
اخبارکیش » هنرمندان تئاتر مشارکت جدی‌تری در برگزاری رویدادهای کیش داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایرنا، یاسر شاه پیری روز دوشنبه در جلسه هم اندیشی هنرمندان تئاتر جزیره کیش با اشاره به اینکه این معاونت، هنر را مقدم بر فرهنگ می داند اظهار داشت: با توجه به اینکه تئاتر می تواند زنده کننده جامعه باشد انتظار می رود هنرمندان جزیره مشارکت بیشتری برای استفاده از ابزار هنر در فرهنگسازی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در سازمان منطقه آزاد این جزیره به سمت رویداد محوری در حال حرکت بوده و برنامه های مختلفی از نیمه دوم سال در حوزه فرهنگسازی در کیش با مشارکت فعال و پویای جوامع و اقشار مختلف مختلف برگزار می شود.

شاه پیری افزود: ترویج سنت ازدواج، مهارت های زندگی، بهره گیری از توان روانشاسان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد، ایجاد نشاط و پویایی جامعه، آموزش های کیشوندی، محیط زیست ، روز کیش، توسعه فعالیت های آموزشی از جمله رویدادهای برنامه ریزی شده در این معاونت است.

وی یادآور شد: در این راستا هنرمندان تئاتر می توانند با تدوین اجراهای مختلف هم سو با این رویدادها و همزمان با آنها، در مسیر فرهنگسازی موضوعات مورد نظر در جامعه به ویژه حوزه کودک و طنز و اعتلای هنر خود گام بردارند و از حمایت های مختلف بهره مند شوند که در این ارتباط اماده دریافت پیشنهادهای اهل هنر هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: این سازمان در برنامه های خود استفاده از هنرمندان بومی را در اولویت خود قرار داده و هنر تئاتر نیز در برگزاری اجراهای داخل جزیره و همچنین اجراهای فاخر در خارج جزیره حمایت می کند.

وی همچنین بر بهره گیری از توان جمعی در پیشبرد اهداف بین هنرمندان و سازمان منطقه آزاد کیش تاکید و اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تئاتر برای علاقه مندان و استمرار آن، برگزاری جشنواره ها از جمله تئاتر کافه ساحلی و تبدیل آنها به عنوان برند گردشگری از جمله مواردی است که با همکاری ۲ طرف در جزیره قابلیت اجرا دارد.

شاه پیری با بیان اینکه ایجاد بلک باکس اظهار داشت: پیشتر پیشنهاد اجرای این زیرساخت در جزیره ارایه شده برای تحقق آن لازم است یکی از هنرمندان جزیره به عنوان نماینده فعالان حوزه تئاتر به صورت مداوم عملی شدن آن را پیگیری کند.

بلک باکس یا جعبه سیاه سیاه عبارت است از یک سالن اجرای نمایش مکعب شکل که دیواره های آن به رنگ سیاه رنگ آمیزی شده باشد. تمامی امکانات این سالن نظیر صحنه، نور پردازی، ماشینری و محل قرار گیری تماشاگران باید پرتابل و قابل حرکت باشد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش