شما اینجا هستید
اخبارکیش » دغدغه و اتحاد کیشوندان برای بازگشت کیش ایر

بعد از گذشت تنها دوهفته از شروع کارزار مجازی جمع آوری امضا با موضوع “درخواست بازگشت مدیریت شرکت هواپیمایی کیش به سازمان منطقه آزاد کیش” تعداد امضاها به مرز ۱۰۰۰۰ عدد رسیده است که نشان از دغدغه و اتحاد کیشوندان برای بازگشت کیش ایر به کیش و لغو روند خصوصی سازی و همچنین بهبود وضعیت پروازها به عنوان شریان اصلی گردشگری و نیاز کیشوندان دارد.

در سال های اخیر با کاهش فرمایشی و بخشنامه ای مزیت های کیش به عنوان اولین منطقه آزاد کشور و افزایش شدید هزینه های زندگی مانند مسکن، خودرو و هزینه های روزمره زندگی، بسیاری از خانواده ها ناچار به ترک کیش شده اند و تعدادی از سرمایه گذاران نیز یا راهی ترکیه و امارات و دیگر کشورها شده اند و یا به سرزمین اصلی باز گشته اند.

جزیره ای زیبا و مرجانی با ظرفیت های بسیار زیاد طبیعی، گردشگری و تجاری که می بایست با بهترین مناطق آزاد کشورهای همسایه و حتی دنیا رقابت کند، چنان دچار مسائل حاشیه ای و مشکلات ناشی از عدم درک درست نسبت به قوانین مناطق آزاد و فرصت های موجود در آن نزد تصمیم گیران و قانون گذاران پایتخت و سو مدیریت های میدانی شده که امور روزانه و طبیعی آن نیز دچار اختلال گردیده است.

کاهش شدید پروازها در تابستان امسال طبق گفته فعالان گردشگری و اقتصادی طی ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. و در این شرایط حساس، کیش ایر که حیات و رشد آن مدیون کیشوندان و فعالان اقتصادی است ساز ناکوک زده و به جای کیش سر از کابل و قندهار درآورده است.

کیش را مردم جزیره و فعالان اقتصادی آن ساخته اند. جزیره ای که روزگاری تفاوت چشمگیری از نظر تفریحات، امکانات، خودروهای لوکس، فضای بصری چشم نواز، فرهنگ ترافیکی و اجتماعی با سرزمین اصلی داشت به تدریج شاهد کمرنگ شدن تمام آن تفاوت ها بوده است.

در میان سیل بی تفاوتی ها و نگاه های نامهربانانه به کیش، همدلی و دغدغه مندی کیشوندان در این کارزار نشان داد که فارغ از نتیجه آن، هنوز به آینده امیدوارند و کیش مانند رودخانه ای که مسیر خود را پیدا می کند، راه توسعه را با همت و تلاش عاشقان و دوستدارانش طی خواهد کرد.

در پایان این یادداشت خطاب به قانون گذاران و مدیران ارشد در پایتخت باید گفت : داشتن جزیره ای زیبا و با ظرفیت های ویژه مانند کیش، آرزوی بسیاری از کشورهاست و استفاده از ظرفیت های گردشگری، اقتصادی آن و پایلوت کردن به دور از شعار و در واقعیت در فن آوری های نوین می تواند کمک بسیار بزرگی برای کشور باشد و ای کاش مدیران میدانی جزیره نیز قدر این مردم را بدانند که اینگونه دغدغه مند به دنبال ارتقا و بهبود شرایط هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش