شما اینجا هستید
اجتماعی » مخالف واردات کفش در مناطق آزاد هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، رسول شجری در گفت‌وگو با ایسنا، از اشباع بازار کفش کیش از کفش‌های خارجی خبر داد و گفت: اخیرا هم گزارش‌هایی از جلفا رسیده که همین وضعیت را دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قاچاق به کشور وارد می‌شود تصریح کرد هنوز مشخص نیست این کفش‌ها به طور قانونی وارد شده و برگ سبز دارد یا قاچاق بوده، اما تولیدکنندگان به طور کلی با اینکه واردات کفش در مناطق آزاد امکان پذیر باشد و برای آنها برگ سبز صادر شود، مخالف هستند.

از طرف دیگر به گفته وی کالاهایی که به مناطق آزاد وارد می‌شود، به سرعت به سایر نقاط کشور هم منتقل می‌شود. این در حالی است که بر اساس قانون واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود باید ممنوع باشد.

شجری در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تولید کفش در کشور، اظهار کرد: نیاز سرانه کفش ۲.۵ تا سه جفت کفش در سال است. البته در حال حاضر به دلیل شرایط تورم این نیاز کمتر شده است. نیاز سالانه کل کشور حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون جفت کفش است، اما توان تولید ۴۰۰ میلیون جفت کفش در سال وجود دارد.

وی با بیان اینکه این آمار شامل همه انواع کفش از جمله کفش‌های ورزشی است، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد ظرفیت کارگاه‌های تولیدی کفش تعطیل است، چون تقاضا وجود ندارد. با این حال باز هم تولید از تقاضا بیشتر است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش