شما اینجا هستید
اجتماعی » انجام تمهیدات لازم برای تسریع بازیافت پسماند شیشه در کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات, غفارآقازاده معاون خدمات شهری و محیط زیست این شرکت با اشاره به اینکه اکثر پسماندهای شیشه ورودی به سایت پردازش پسماند و بازیافت مواد جزیره کیش به صورت تفکیک شده از مبدأ جمع آوری می شوند اظهار داشت: با افزایش کارکنان روی خط پردازش پسماند و درنظر گرفتن محوطه جداگانه برای پسماندهای شیشه ای رنگی و شفاف سرعت جداسازی پسماندهای شیشه ای در سایت پردازش پسماند و بازیافت مواد جزیره کیش و انتقال آنها به سرزمین اصلی تسریع شده است.
وی افزود:  امسال میزان شیشه ورودی به سایت از بخش تفکیک از مبدأ حدود ۴ و نیم تن بود که با توجه به عدم وجود صنایع پاییندستی در جزیره کیش، این پسماندها جهت بازیافت به سرزمین اصلی ارسال می شوند.
غفارآقازاده با بیان اینکه در ۵ ماه نخست امسال بیش از ۶ تن پسماندهای شیشه ای به سرزمین اصلی منتقل شده است.تصریح کرد: با توجه به اینکه تجزیه ضایعات شیشه ای بسیار زمانبر است و از طرفی شیشه های شکسته در دسته بندی پسماندهای ویژه )خطرناک) قرار می گیرند تلاش می شود تا جای ممکن این گونه پسماندها به صورت جداگانه از مبدأ تفکیک شوند.
به گفته معاون خدمات شهری شرکت عمران آب و خدمات کیش ، خوشبختانه با همکاری صنوف مختلف طرح تفکیک پسماندهای شیشه ای موفق بوده است و این پسماندها در باکسهای فلزی به سایت پردازش پسماند و بازیافت مواد جزیره کیش منتقل میشوند.
وی ابراز امیدواری کرد ساکنان کیش با مشارکت گسترده در تفکیک پسماندها از مبداء به حفظ محیط زیست ارزشمند کیش و تسریع روند بازیافت پسماندها کمک کنند.
لازم به ذکر است بازیافت زباله در کشورهای پیشرفته با جدیت دنبال می‌شود و علاوه بر ارائه طرح های خلاقانه، مهم‌ترین مسئله افزایش درصد بازیافت و موفقیت این کشورها در حوزه مدیریت پسماند، آموزش و فرهنگ‌سازی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش