شما اینجا هستید
اجتماعی » همکاری والدین و دبیران برای کنترل شیوع کرونا در دوران مدرسه ضروری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایرنا، محمدرضا رضانیا روز سه شنبه در جلسه هماهنگی اجرای دستورالعمل اجرایی شیوه نامه مراقبت و کنترل و پاسخ سریع به احتمال اپیدمی یا طغیان بیماری در مدرسه اظهار کرد: هر بحران فرصتی برای کمک به کودکان و نوجوانان برای یادگیری و افزایش مهارت و تاب آوری آنان و در نهایت ساختن جامعه‌ای بهتر است.
وی افزود: داشتن اطلاعات درست درباره بیماری ها خصوصا کرونا، به از بین بردن ترس و نگرانی‌های دانش‌آموزان نسبت به بیماری کمک می‌کند و آنها را برای مقابله با هرگونه پیامد ثانویه بیماری بر زندگی‌شان آماده می‌کند
رییس مرکز توسعه سلامت کیش یادآور شد: لازم است با مشارکت آموزش و پرورش ،آموزش لازم به والدین برای آگاهی و متعهدشدن آن­ها در مورد عدم حضوردانش­ آموز مبتلا یا مشکوک به بیماری واگیر به مدرسه انجام شود.
رضانیا اضافه کرد: لازم است مراقب سلامت مدرسه و یا رابط بهداشت، آموزش لازم را دریافت کنند تا تا در صورت مشاهده علائم مشکوک به بیماری یا دانستن سابقه تماس در بین دانش­ آموزان و کارکنان، اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهند.
دی یادآور شد: قرنطینه کادر آموزشی و دانش آموزان دارای علامت فقط با ویزیت و یا تایید پزشکان کلینیک کووید مرکز توسعه سلامت کیش انجام خواهد گرفت.
مهر امسال ۱۰ هزار دانش آموز این جزیره شامل حدود ۶ هزار نفر در مقطع ابتدایی، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و بقیه در متوسطه دوم و هنرستان ها سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
این جزیره دارای ۵۱ مدرسه دولتی و خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش