شما اینجا هستید
اجتماعی » آمادگی مدارس کیش برای بازگشایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، پرویز حیدری راد رییس آموزش و پرورش کیش در بازدید مشترک با ریاست و عوامل مرکز توسعه سلامت کیش از مدارس گفت: تمام مدیران و دبیران به منظور بازگشایی مدارس و دایر شدن حضوری کلاس همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی آمادگی دارند و رابطان بهداشت مدارس نیز به عنوان ناظر دائمی بر این روند نظارت خواهند کرد. مهر امسال ۱۰ هزار دانش آموز این جزیره شامل حدود ۶ هزار نفر در مقطع ابتدایی، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و بقیه در متوسطه دوم و هنرستان ها سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند. این جزیره دارای ۵۱ مدرسه دولتی و خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش نیز در این بازدید گفت شرایط مدارس این جزیره برای بازگشایی و حضور دانش آموزان به صورت کلی در وضعیت ایده آل است.
محمدرضا رضانیا روز چهارشنبه در بازدید از وضعیت بهداشتی مدارس جزیره کیش اظهار داشت: امسال بعد از ۲ سال کلاس ها به صورت حضوری تشکیل می شود از این رو حفظ رعایت بهداشت در مدارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری است. وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های انجام شده وضعیت کلاس ها و مدارس این جزیره هم اکنون شرایط ایده آلی برای بازگشایی دارند و لازم است برخی نقاط ضعف حداقلی تا چند روز آینده مرتفع شود.
رضا نیا یادآور شد: همچنین قرار است بررسی وضعیت بهداشتی مدارس کیش در دوران فعالیت مدارس به صورت مرتب و دوره ای با همکاری تیم نظارتی مرکز توسعه سلامت و مدارس جزیره بررسی شود.
وی همچنین نسبت به همکاری اولیا و دبیران جهت توجیه دانش آموزان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در این کلاس های درس اقدام کنند تا رعایت موازین بهداشتی به قوت توسط دانش آموزان انجام شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش