شما اینجا هستید
اجتماعی » یگان حفاظت از منابع آبزیان در جزیره کیش راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دستور کار این جلسه ارائه طرح توسعه شیلات در سواحل مکران و همچنین گزارش عملکرد دفتر بهبود کیفیت، فراوری و توسعه بازار آبزیان بوده است. مهدی دهقانی مشاور رییس سازمان در حوزه سواحل مکران پس از قرائت منویات مقام معظم رهبری در خصوص حساسیت و اهمیت سواحل مکران و دریای عمان، به ارائه گزارش عملکرد طرح توسعه شیلات در سواحل مکران پرداخت و گفت: جلسات تخصصی مختلف با مشاورین طرح، جلسات مختلف با دبیرخانه طرح در وزارت جهادکشاورزی، مشاورین مادر در دانشگاه شهید بهشتی و سازمان اتکا در راستای توسعه طرح مذکور داشته ایم.
وی افزود: براساس مطالعات انجام شده طول سواحل مکران حدود ۶۵۰ کیلومتر است که شامل شهرستان های میناب، سیریک و جاسک در شرق استان هرمزگان و زرآباد، کنارک و دشتیاری در سیستان وبلوچستان می باشد.
دهقانی به فرایند تصویب طرح های توسعه زیربخش در سواحل مکران، جلسات متعددی که به منظور ایجاد پایگاه در این حوزه برگزار شده است اشاره کرد و گزارش مبسوطی از عملکرد این حوزه از ابتدای تشکیل دبیرخانه طرح توسعه شیلات در سواحل مکران تاکنون به صورت تصویری ارائه کرد.
وی از ظرفیت های شیلاتی در سواحل مکران در زمینه آبزی پروری به پروش ماهیان در قفس های دریایی، تکثیر و پرورش میگو و در حوزه صید و صیادی، به صید پایدار و ترویج صید مسئولانه، اصلاح روش های صید با تاکید برکیفی سازی صید، توسعه زیرساختهای صید و صیادی و تبدیل این زیرساختها به کانون اقتصادی منطقه اشاره کرد.
در ادامه محسنعلی گلشنی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به عنوان عضو مدعو شورای معاونین گزارش مبسوطی از ظرفیتها و بسترهای مناسب رشد و توسعه شیلات در سواحل مکران و اقدامات انجام شده ارائه نمود.
پس از ارائه گزارش و بحث و تبادل نظر، مقررشد ظرف یک ماه آینده از پایگاه های یگان حفاظت از منابع آبزیان در سواحل مکران به منظور رفع نواقص و معایب موجود بازدید میدانی بعمل آید و همچنین کمیته سرمایه گذاری در حوزه مکران و معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان شیلات نسبت به تهیه بسته سرمایه گذاری در سواحل مکران اقدام نمایند.
تکمیل گزارش مکران براساس طرح تحولی وزیر جهادکشاورزی، تعامل با استانداران و سیستان وبلوچستان وهرمزگان به منظور انعقاد تفاهم نامه، پیگیری راه اندازی ظرفیت های جدید پشتیبانی از توسعه سواحل مکران از جمله سامانه الکترونیکی بورس و لجستیک خاص منطقه از مصوبات این جلسه در راستای طرح توسعه سواحل مکران می باشد.
همچین در این جلسه مقررشده است پایگاه یگان حفاظت از منابع آبزیان در جزیره کیش راه اندازی شود وطی تفاهم نامه ای با فرماندهی مرزبانی ناجا زمینه های همکاری با این نهاد فراهم گردد.
تشکیل جلسه اختصاصی برای برگزاری جلسات شورای راهبردی تحقیقات، برگزاری نشست رییس سازمان با کارکنان به منظور ارائه گزارش عملکرد، تسریع در تکمیل و راه اندازی داشبورد مدیریت توسط واحد فناوری اطلاعات، تسریع در راه اندازی دبیرخانه شورای گفتگو و برپایی نمایشگاه دائمی زنجیره ارزش در طبقه همکف ساختمان شیلات از دیگر مصوبات بیست و یکمین جلسه شورای معاونین سازمان شیلات بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش