شما اینجا هستید
اخبارکیش » فقط ۲ فرودگاه بین‌المللی کشور دارای گواهینامه فرودگاهی هستند

علی‌اصغر باریکانی مدیرکل دفتر مقررات، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با یادآوری این که از ۹ فرودگاه بین‌المللی کشور ۲ فرودگاه گواهینامه فرودگاهی دارند، اظهار کرد:‌ بر اساس قانون فرودگاه‌های باقیمانده حداکثر باید در یک بازه زمانی یکساله گواهینامه فرودگاهی را اخذ کنند.

وی با بیان این‌که تغییر قوانین باعث شده تا صدور گواهینامه فرودگاهی برای ۷ فرودگاه دیگر با تاخیر مواجه شود، افزود: هم‌اکنون فرودگاه‌های زاهدان و بندرعباس گواهینامه فرودگاهی دارند.

وی با اشاره به این‌که بررسی اطلاعات فرودگاه کیش برای صدور گواهینامه انجام شده است، اضافه کرد: در مرحله بعد، کارشناسان سازمان هواپیمایی از این فرودگاه بازدید میدانی انجام خواهند داد.

مدیرکل دفتر مقررات، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: بر اساس مفاد ماده ۴ آئین‌نامه مدیریت بهره‌برداری،‌احداث و توسعه فرودگاههای غیرنظامی مصوب هیئت وزیران، فرودگاه‌های بین‌المللی کشور باید تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۳ گواهینامه فرودگاهی را دریافت کنند.

باریکانی با بیان این‌که گواهینامه فرودگاهی به دو صورت گواهینامه زیرساخت و بهره‌بردار صادر می‌شود،  یادآور شد: در مجموع طی ۶ مرحله گواهینامه فرودگاهی صادر می‌شود که مراحل یک تا ۳ آن ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد.

وی در عین حال گفت: با وجود آئین‌نامه مدیریت، بهره‌داری،‌احداث و توسعه فرودگاههای غیرنظامی، فرودگاه‌های بین‌المللی و مرز هوایی باید بر اساس مقررات جدید گواهینامه فرودگاهی دریافت کنند.

وی همچنین از انجام همه کارهای مربوط به صدور گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه مشهد خبر داد.

به گزارش تسنیم، فرودگاههای بین المللی و مرز هوایی باید بر اساس مقررات جدید فرودگاهی (CAOIRI part ADR) فرآیند اخذ گواهینامه را طی کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش