شما اینجا هستید
اجتماعی » پیست گردشگری موتور سیکلت در کیش مصوب شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کش، سرهنگ مهدی توانگر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساماندهی بهره مندی از موتورسیکلت های شارژی در راستای فعالیت قانونی آنها از سال گذشته در چند مرحله در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پلاک گذاری اولین گام این ساماندهی بود که از آذر سال گذشته تا کنون بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه که شامل حدود ۹۵ درصد از دستگاه های موجود انجام شده است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: استفاده از گواهینامه، کلاه ایمنی و بیمه شخص ثالث نیز دیگر محورهای این ساماندهی بود که با ارائه راهکارهای مختلف هم اکنون بسیاری از رانندگان موتور از این امکانات استفاده می کنند.
توانگر با بیان اینکه فرهنگسازی برای افزایش استفاده از گواهینامه، کلاه ایمنی و بیمه شخص ثالث نیز در دستور کار این پلیس با همکاری سایر ارگان ها قرار دارد افزود: ایجاد پیست گردشگری موتور سیکلت ها یکی دیگر از محورهای طرح ساماندهی این وسیله نقلیه است.
وی اضافه کرد: این اولویت با هدف تفکیک ظرفیت گردشگری و استفاده شخصی کیشوندان و مسافران در دستور کار قرار گرفته است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: قرار است این پیست در حد فاصل بین کلبه هور و ساحل سیمرغ جزیره ایجاد شود که به عنوان یکی از بخش های طرح ساماندهی سواحل از سوی سازمان منطقه آزاد کیش مورد پذیرش قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته موتورسیکلت ها در ۳۰ درصد تصادفات نقش داشتند اما امروز با انجام اقدامات مختلف به ۱۲ درصد کاهش یافته است یادآور شد: با تحقق تمام اهداف طرح سامان دهی موتور سیکلت ها نقش این دستگاه به حداقل ممکن می رسد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش