شما اینجا هستید
اخبارکیش » اعلام دستاوردهای ۹ ماهه حضور تیم مدیریتی فعلی از زبان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در جلسه شورای اداری که با حضور حجت اله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چهارشنبه ۱۶ آذر در سالن رازی مرکز همایش ها بین المللی برگزار شد در تشریح برخی فعالیت های ۹ ماهه سازمان گفت: مطرح شدن مکرر مسائل و مشکلات از سوی افراد مختلف با سطوح آگاهی متفاوت ما را به سمت تحلیل میدان نیرو در منطقه آزاد کیش سوق می دهد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: برای رسیدن به یک نقطه مطلوب و آرمانی باید نقاط ضعف و تهدید همچنین قوت و فرصت را بشناسیم و بدانیم چه فعالیت های برای دستیابی به نقطه مورد نظر باید انجام شود، باید این واقعیت را بپذیریم که مشکلات یک روزه به وجود نیامده و محصول چند ساله است و برای حل آن نیاز به زمان و برنامه بلند داریم.

کشاورز تصریح کرد: ما در بحث نقاط قوت و فرصت ها، ابزاری چون تجارب گذشته، بخش خصوصی متعهد و جامعه ای کامل و پیشرفته از مجامع و اصناف، مشوق ها، فرهنگ عمومی خوب، قانون مناطق آزاد به عنوان قانونی مترقی، طرح جامع سامان دهی سواحل، فرصت های جذاب سرمایه گذاری که برخی از آنها در طرح جامع گردشگری دیده شده است همچنین الگوی چابک حکمرانی، استقلال نسبی  و مزیت های طبیعی و محیطی را در دست داریم.

وی در تکمیل این مطلب با اشاره به نقاط ضعف و تهدیدهای موجود بیان داشت: در مقابل همه مزیت های ذکر شده، تحریم های ظالمانه، مقررات مهاجم و خلق الساعه، کم رنگ شدن مشوق ها، عدم ثبات مدیریتی و عدم توازن توسعه، مشکلات زیرساختی، نگاه غیر تخصصی نهادهای نظارتی و بیرونی، فرایند های نادرست، ساختار سنگین و پیچیده، فقدان مفاهمه در خصوص مناطق آزاد و عدم اجرای ماده ۶۵ قانون مناطق آزاد از جمله مواردی هستند که در طول سال ها مناطق آزاد را با چالش مواجه کرده است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه یکسری امور،مربوط به درون جزیره و در اختیار سازمان است گفت: برخی موارد مانند عدم اجرای ماده ۶۵ که در حال پیگیری آن هستیم، فرا دستی و بین دستگاهی است و باید با رای زنی و مکاتبات بین دستگاهی حل شود.

وی عنوان کرد: سازمان امروز ما سازمانی دو سویه توان است که از یک طرف باید ساماندهی وضع موجود تمامی حوزه ها را در  دستور کار داشته باشیم و از سوی دیگر به سمت چشم انداز مطلوب حرکت کنیم، همان کیش آرمانی که از حدود ۵ ماه پیش، گفتگو در خصوص آن را با تاکید بر عملگرایی آغاز کردیم.

وی در ادامه اظهار داشت: ایجاد جزیره ای هوشمند با گردشگری مقاوم، با اقتصادی دانش بنیان، شفاف، درون زا و برونگرا، با توسعه ای علمی و متوازن، خلاق و نوگرا، فرهنگ ساز و عدالت محور عناصر اصلی چشم انداز این کیش آرمانی هستند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگر سخنان خود، دستاوردهای ۹ ماهه حضور تیم جدید مدیریتی را تشریح کرد و گفت: در ۹ ماه گذشته، ۵۳ پرونده متوقف شده (از ۲ تا ۱۴ سال) تعیین تکلیف شده و عملیات عمرانی بسیاری از آنها مجددا آغاز شده است.

وی همچنین از بازگشت رقم قابل توجهی از مطالبات و سرمایه تملیکی  سازمان خبر داد و گفت: ۳۵۰۰ میلیارد تومان مطالبات راکد سازمان استحصال و ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه تملیکی سازمان منطقه آزاد کیش إحیا شد که مجموعا رقمی بالغ بر ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان می باشد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص نوسازی ۲۴ مدرسه در بحث تقویت زیرساختها گفت: با رقم ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان طی ۶ ماه مدارس کیش نوسازی و بهسازی شد، این در حالی است که برای تمامی مدارس استان هرمزگان جمعا  ۲۰ میلیار هزینه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۱۸ هزار میلیارد تومان پروژه های زیرساختی گردشگری، اقامتی، صنعتی و ورزشی با سهم ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی به بهره برداری خواهد.

به گفته مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، تمرکز این منطقه آزاد در قالب یک جزیره تمدنی بر مسیر چشم انداز گام دوم انقلاب است و مواردی چون توجه به ظرفیت های درونی و تولید ملی، جذب گردشگر و سرمایه گذار خارجی، تمرکز بر گردشگری مقاوم، متنوع و حلال، عدالت محوری، حکمرانی عالمانه، هوشمند و دانش بنیان، توسعه صادرات مبین و معرف معرفت های نظام اسلامی در برنامه ریزی های سازمان پیش بینی شده است.

گفتنی است طراحی پروژه عمرانی ۳ هزار واحدی برای ساخت مسکن در جزیره از سوی سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش